Nehty si zaslouží vaši pozornost

Nehty na svatbuV dnešní době se klade velký důraz na upravený dokonalý a mladistvý zevnějšek. Obzvlášť velkou pozornost věnujeme péči o tělo, vlasy a pokožku tváře (například návštěva fitness center, masáží, kadeřnictví a kosmetických nebo jiných zkrášlovacích procedur). Někdy však zapomínáme na naše ruce a chodidla, stejně jako na úpravu našich nehtů.

Krásné a upravené nehty a s tím související návštěva manikúry a pedikúry by měly být úplnou samozřejmostí ve vašem každodenním životě. Většina lidí totiž takové procedury podstupuje pouze v případech, že se chystají na nějakou výjimečnou příležitost, jakou je například firemní večírek, oslava, svatba nebo dovolená u moře.

Na svatbě pozor i na ruce ženicha!

Nehty na svatbuV případě svatby se jedná o slavnostní událost a je velice důležité, aby byl kromě nevěsty vkusně upraven i ženich – to platí i pro ruce ženicha. Vždyť kde jinde vynikne krása svatebních prstenu, když ne právě na pěkně upravených rukách?

Jak se starat o ruce a nehty?

NehtyPéče o ruce a nehty spočívá v pravidelném mazání rukou nejrůznějšími olejíčky a krémy. Takové přípravky totiž mohou zabránit nadměrnému vysušování pokožky na rukách nebo tolik nepříjemným záděrkám kolem nehtů. Téměř každá žena si nehty upravuje také pomocí pilníku.

Jedná se o způsob, který se doporučuje i mužům, aby jejich ruce vypadaly pěkně. V případě pilníků se snažte vyhýbat těm kovovým, které jsou dost nešetrné a mohou vám víc uškodit, než pomoct. V případě, že už se tedy rozhodnete pro to, že si vaše nehty obrousíte pilníkem, je důležité, abyste dodrželi některá pravidla. Tím úplně prvním a asi i nejdůležitějším je to, abyste si nehty pilovali pouze v jednom směru.

Pokud si totiž nehty pilujete ve více směrech, může dojít k jejich štěpení a následnému oslabení. Změna kvality vašich nehtů nebo nejrůznější problémy, které s nimi můžete mít, vás mohou upozornit na nějaký problém, který souvisí nejen s vašimi nehty, ale s vámi celkově. Takovým problémem může být například nedostatek některého vitamínu a podobně. V případě, že máte „pouze“ všeobecně slabé nehty bez lesku, mohou vám pomoci podpůrné přípravky na jejich posílení například s obsahem zinku.

NehtyDalší rada se týká hlavně žen. Pokud patříte mezi ty, které si lakují nehty, určitě to s lakováním příliš nepřehánějte a v případě, že už si nehty lakujete, měly byste si vybírat a používat doopravdy kvalitní laky, které nepoužívají škodlivé přípravky jako ty levné.

Čisté přirozeně a velmi vkusně působí nehty upravené francouzskou manikúrou. Pokud už si nehty lakujete, určitě používáte i odlakovač, který slouží pro odstranění laku z nehtů. Měly byste používat odlakovače bez obsahu acetonu, protože právě ten vysušuje jak nehty samotné, tak i pokožku kolem nehtů. V současnosti není problém sehnat odlakovače bez acetonu, které obsahují nejrůznější rostlinné složky, jakými jsou například měsíčkový nebo řepíkový.

Věnujte svým rukám pozornost a péči, protože k pěkně upravené ženě určitě krásně upravené ruce a nehty patří. Je to příjemný pocit, pokud můžete při pracovním nebo soukromém setkání vždy sebevědomě podat ruku!

Svatební líčení svěřte do rukou profesionála

Líčení

Svatební líčení

Svatební den je bezpochyby výjimečná chvíle v životě každé ženy. Je to den s velkým „D“ – a nevěsta by na něm měla být tou nejkrásnější ozdobou.

Samozřejmě každá nevěsta chce ve svůj svatební den vypadat fantasticky, proto je potřebné vše důkladně naplánovat a mít jasnou představu o tom, jaké by měli být svatební šaty, doplňky, účes, kytice i svatební líčení.

Svatební líčení není záležitostí jednoho dne

Líčení pro nevěstu

Zvýrazněte rty…

Nezapomeňte, že krásné svatební líčení není záležitostí jednoho dne. Přípravu je potřeba zahájit s dostatečnou časovou rezervou, nejlépe pár týdnů před touto velkou událostí.

Začněte  tím, že se svěříte do rukou kosmetičky. Ideální je tak měsíc dopředu, pokud tak samozřejmě nečiníte pravidelně. Pleť je totiž před samotným líčením potřeba důkladně připravit – vyčistit a ošetřit – a to s dostatečným předstihem, aby stihla zregenerovat.

Jaké by mělo být svatební líčení?

Samotné svatební líčení je nejlepší svěřit do rukou profesionála – vizážisty. Mělo by být udělané opravdu precizně, aby vypadalo dobře při všech druzích osvětlení. Líčení musí vypadat pěkně a přirozeně jak na denním světle, tak při umělém osvětlení, jak na fotografiích, tak i na kameře.

Zároveň musí být svatební líčení mimořádně trvanlivé, aby vydrželo celý svatební den bez poskvrny, a hlavně přiměřené, protože nevěsta má působit jemně, něžně a přirozeně, ne příliš zmalovaně a neupraveně.

Zkouška líčení se určitě vyplatí!

Svatební líčení pro nevěstu

… nebo se raději zaměřte na zvýraznění očí

Pokud si nejste jistá, jaké svatební líčení je pro vás to pravé, je lepší domluvit si zkušební svatební líčení jeden až dva týdny před svatbou. Předejte tím zbytečnému stresu či zklamání ve svatební den.

Zároveň získáte lepší představu o tom, co vám bude nejvíc slušet a v čem se budete nejlépe cítit. Ne vždy totiž vysněné představy o detailech líčení naplní vaše očekávání. Například výrazné kouřové oči, které se vám líbí na modelce v časopise, nemusí být ideálním typem líčení právě pro vás. Každému totiž sluší něco jiného. A ještě jedna rada – při svatebním líčení je potřeba brát v potaz i to, jaké budete mít svatební šaty a účes.

Kadeřnictví – prostor pro relax i změnu

kadeřnictví

Najděte si čas pro sebe. Zajděte do kadeřnictví.

Z práce do práce, nákupy, vaření, praní, žehlení, úklid, děti … téměř každá žena to zná. Jak se ale při těchto každodenních povinnostech úplně nezničit? Rada je jednoduchá – musíte si udělat čas i na sebe a dopřát si trochu relaxu, který si určitě každá žena zaslouží!

Vyhraďte si čas pro sebe!

Navštivte kadeřnictví, dopřejte si trochu změny – nový účes, barvu. Nebo se objednejte na kvalitní masáž. A nebo si jen tak vyrazte na kávu s přítelkyní. Vše se dá zvládnout, stačí, když svoje povinnosti rozdělíte mezi ostatní členy rodiny nebo jednoduše některé povinnosti vypustíte. Postarat se o děti a dát jim večeři přece zvládne i manžel a nic se nestane, když jednou nebude perfektně uklizeno. Váš manžel i děti určitě ocení, když se jim maminka vrátí odpočinutá, spokojená a usměvavá.

Proč navštívit kadeřnictví?

Pokud toužíte relaxovat a zároveň překvapit své okolí a možná i sebe samu, ideální je pro vás návštěva kadeřnictví. Příjemné prostředí, kde se o vás postarají, odborně vám poradí nebo vám dokonce nabídnou voňavou kávu – to vše by vám už dnes dobré kadeřnictví s kvalitními službami mělo nabídnout.

kadeřnictví

Ostříhejte se podle nejnovějších trendů.

Na vás pak už bude jen vybrat si, co se sebou necháte udělat. Můžete se rozhodnout pro radikální změnu střihu, účesu, barvy, můžete si nechat udělat melír a nebo si nechat vlasy jen jednoduše upravit. Podstatné je, abyste se cítily příjemně a komfortně. Proto je každé kvalitní kadeřnictví s odborným personálem, který vám ochotně poradí, dobrou volbou.

Moderní změna – co si vyberete vy?

Pro inspiraci si můžete na internetových stránkách prohlédnout novinky a trendy v účesech pro rok 2015. Tento rok se neobejde bez klasických rovných mikád s prvky asymetrie nebo kontrastů (např. zvlněné mikádo s rovnou ofinou). Stejně módní budou i účesy z dlouhých vlasů (např. jemné vlnky, ležérní copánky nebo copy).

Je jen na vás, kdy se rozhodnete udělat něco pro sebe a z všedního dne si udělat nevšední.

Gelové nehty na svatbu

Ne každá žena se může pyšnit vlastními krásnými pevnými a dlouhými nehty. Touto doménou v dnešní době „disponuje“ malá část žen. A právě pro zbytek žen, které chtějí mít ruce upravené každý den a chtějí se svými nehty pyšnit, šikovní lidé vymysleli gelové nehty. Ve svatební den chce každá nevěsta vypadat co nejlépe a to i v případě svých nehtů. Proto jsou pro ty, jejichž nehty nevypadají příliš k světu, vhodnou volbou gelové nehty.

gelové nehty

Nevěsta by neměla zapomenout ani na své nehty

Kdy je ten správný čas zajít na manikúru?

Gelové nehty na svatbu byste si měly nechat udělat minimální 10 dní před samotnou svatbou. To vám zabezpečí dostatek času na to, abyste si na gelové nehty zvykly. Zároveň se však nedoporučuje nechat si nehty udělat příliš dopředu, protože by se mohlo stát, že vám nehty začnou odrůstat a budete si je muset nechat opravit nebo doplnit. To jsou další náklady k již tak nákladné události, jakou svatba bezpochyby je. Pokud se rozhodnete, že si nehty necháte ozdobit nějakými drobnými dekoracemi, jakými jsou například kamínky, kytičky nebo jiné aplikace, měli byste si nehty nechat dodělat maximálně 2 dny před svatbou, aby se nestalo, že vám dekorace z nehtů opadají.

Gelové nehty – typy a barvy

Co se typů týče, gelové nehty si můžete vybrat v mnohých provedeních. Posledním trendem jsou nehty špičaté, které však na svatbě působí příliš extravagantně. Na svatební účely byste měly zvolit spíše nehty okrouhlé nebo oválné. Tento typ nehtů vám opticky zúží nehtové políčko a navíc působí elegantně. Pokud se rozhodnete pro nehty hranaté, je vhodné takové nehty doplnit francouzskou manikúrou, protože samotné hranaté nehty rovněž nepůsobí příliš elegantně. Co se barev týče, ženy volí spíše světlé odstíny bílou počínaje a béžovou konče. Pokud se vám však takové barvy nelíbí, nemusíte se bát zvolit barvy jiné. V dnešní době se začíná rozmáhat trend například s modrými nebo růžovými gelovými nehty.

gelové nehty

Oblíbenými typem jsou gelové nehty

Při zdobení se nemusíte nikterak omezovat, nehty by však měly ladit k vašim šatům. Velmi pěkně vypadají například bílé ornamenty na béžových nehtech, jemné růžové květinky na bílých nehtech a podobně. Pokud je však vhodně zvolená jemná červené nebo fialová, troška extravagance neuškodí žádné ženě. Tyto ozdoby se na nehty nanášejí před aplikací poslední vrstvy gelových nehtů. Pokud jste se však rozhodly pro 3D zdobení kamínky nebo květinkami, dají se tyto aplikace dodělat i po krátké době nošení.

Doprava, která splní všechny svatební sny

Ke svatebním přípravám kromě výběru šatů, prstenů, prostor, výzdoby, pohoštění nebo hudby patří bezpochyby i výběr vhodného dopravního prostředku. Doprava na svatbu a během svatby je velice důležitou součástí a výběr toho správného prostředku je mnohdy těžký úkol. U tohoto kroku je důležité, abyste se řídili hlavně tím, co chcete vy sami.

Romantická doprava na svatbu

doprava

Svatební kočár pro romantické duše

Pokud se řadíte k těm typům lidí, kteří mají rádi romantiku, a celý život si představujete, jak vás na svatbu poveze kočár tažený bílými koňmi, máte na výběr dvě možnosti a to kočár nebo fiakr.

Pokud však uvažujete nad některou z těchto dvou možností, měli byste do úvahy brát další pro a proti obou možností. Zatímco kočár je i zastřešený a tudíž se hodí i do chladnějších zimních měsíců, fiakr je beze střechy a tak se rozhodně nedoporučuje při svatbách na jaře nebo podzim, kdy hrozí déšť. No a zmoknout je to poslední, co byste ve váš velký den chtěli.

Další dobrou radou pro tento typ dopravy je, abyste si ji v případě výběru zarezervovali nebo objednali v dostatečném předstihu, protože poskytovatelů těchto služeb je méně a zájem o ni je veliký.

Luxusní limuzína nebo nádherný veterán?

Jestliže dáváte přednost klasické automobilové dopravě, na výběr máte rovněž několik možností. I v tomto případě může doprava na vaši svatbu vypadat luxusně a slavnostně, a to pokud si například objednáte krásnou bílou limuzínu jako z amerických filmů nebo jiné luxusní a elegantní automobily.

Pokud však nestojíte o luxus, můžete zvolit některý z klasických a nestárnoucích veteránů. Provézt se v takovém typu auta, kde na vás dýchá krása a historie, bývá neskutečný zážitek. Pokud si navíc zapózujete s takovým luxusním kouskem, může vám fotograf udělat opravdu nádherné fotky, kterými se můžete pyšnit celý život.

Netradiční způsoby dopravy

doprava

Jaká doprava na svatbu se zamlouvá vám?

Svatební doprava může mít doopravdy mnoho podob, z nichž mnoho může být pro většinu lidí netradičních jako například doprava horkovzdušným balonem, s nímž přistanete uprostřed zelené louky nebo doprava rychlou motorkou.

V dnešní době, v době mnoha možností a příležitostí, není nic z tohoto problém zařídit a zrealizovat. Nezapomínejte na to, že je to váš výjimečný den, který přijde jenom jednou za život, a proto se nebojte splnit si i ta nejtajnější přání, ať máte na co vzpomínat.