Umíte správně nosit dámské halenky?

Dámské halenky nejsou jen typický kus kancelářského formálního oděvu, ale i klasický kousek, který se snadno nosí a kombinuje. Dámské halenky si potrpí na správnou velikost a správný střih. Mnohé ženy dělají chybu v tom, že si zvolí nesprávně dámské halenky, a potom i toto formální, elegantní a chic oblečení může vypadat spíše levně a lajdácky.

Dnes už, naštěstí, existují různé dámské halenky – s límcem nebo bez něj, s nařasenými rukávy a volánky nebo s klasickými rovnými rukávy, slim fit nebo rozšířené dámské halenky. Při výběru správné halenky si musíme uvědomit, že móda by měla jít v tomto případě stranou. Protože pokud je nejnovějším trendem například velký nařasený límec a některá dáma v takové halence vypadá spíše jako šašek z cirkusu, je mnohem lepší a hezčí zvolit klasiku. Trend podzimu 2017 klade důraz na rukávy – čím zajímavější, tím lépe. Jen si představte, jak by vypadala dáma s širšími rameny v takovém moderním topu, ve kterém právě zvýrazní své nedostatky.

dámská halenka

Perfektní outfit s halenkou

Nesmrtelné klasické střihy dámských halenek

Pokud jste si dodnes v žádné prodejně nevěděli koupit dámské halenky, které by vám sedly jako ulité, existuje další možnost – krejčovské úpravy na míru. Dělají to tak i celebrity – nemyslete si, že vše, co si na sebe obléknou jim jednoduše perfektně sedne, protože mají dokonalé postavy. Právě naopak. Každé stylové oblečení mají speciálně upravené na míru, a v mnoha případech se to skutečně vyplatí.

dámská halenka

Dámská halenka by měla sedět jako ušitá na míru

Jak se ujistit, že máte správnou velikost a střih?

  • Oblečte si dámskou halenku a zapněte všechny knoflíky až po límec. Límec by měl přiléhat natolik, abyste mezi něj a krk vešly dva až tři prsty. Neměl by tedy být příliš široký ani příliš úzký.

  • Ohněte ruce. Manžety by se při ohnutí rukou nebo jiném pohybu neměli vyhrnout nad zápěstí.

  • Manžety by neměly být příliš široké. Podle správnosti, byste neměli být schopny vklouznout do rukávů košile, aniž jste manžety nejdříve rozopli.

  • Dámské halenky by se neměly táhnout nepříjemně přes hrudník nebo pás. Na hrudi by vám neměli dělat tzv. Osmičky.

  • Klasické dámské halenky se mají nosit zapraveny do kalhot nebo sukně. Proto se ujistěte, že je halenka dostatečně dlouhá, aby když zvednete ruce halenka nevycházela ven z kalhot / sukně.

 

Kuše jako z filmu z období středověku

Kuši představovat nemusíme asi nikomu. Možná jste ji ještě nikdy neviděli na vlastní oči, ale na sto procent jste ji zahlédli v nějakém filmu z období středověku, kdy sloužila jako ta nejlepší zbraň vůči nepříteli nebo sloužila lidem na lov potravy. Kuše je střelná zbraň, ale dnes se používá hlavně na sportovní střelbu. Stále se však najdou i takové země, kde se využívá při lovu. Její střelivem je kušový šíp. V základní podobě je to tradiční luk nasazený na dřevěné pažbě, která se opírá o rameno střelce, ale na rozdíl od dřevěného luku má kuše lučisko složené z rohoviny, šlach, dřeva nebo dokonce kovu, kvůli čemuž je taková pevná, že na její napínání se musí používat mechanické pomůcky.

kuše

Kuše nezpůsobuje při výstřelu velký hluk.

Kuše na mnoho způsobů

Kuši můžeme rozdělit do určitých skupin, například na rekreační střelbu, kuši na sportovní terčovou a závodní střelbu, nebo na terčovou střelbu s dostatečným výkonem pro lov. Podle využití jejich zas dělíme na pistolovou, reflexní a kladkovou. Začátečníkům bychom doporučili pistolovou kuši. Je malá, lehká a při střelbě do 15 metrů poměrně přesná, ale její největší výhodou je nízká natahovací síla. Naopak, taková reflexní se používá na sportovní střelbu i lov, ale má největší natahovací sílu, takže bez mechanického natahovače se neobejdete. Velkým plusem je její přesnost a to, že dokáže střílet i na větší vzdálenost. Kladková kuše se používá na terčovou i loveckou střelbu a má výbornou dynamiku vystřeleného šípu. Střílí přesně, rychle a do velké vzdálenosti.

kuše

Její střelivem je kušový šíp.

Historie kuše

Kuše je tu s námi už nějaké ty století, protože ji objevili Číňané asi v roce 500 p.n.l., no jak vojenská zbraň se ujala až mnohem později. Ty ze středověku byly poměrně výkonné a napínaly se pákou, klikami nebo navijákem a dokázali dostřelit do vzdálenosti 300 metrů. Ty dnešní se považují za velmi výkonnou loveckou zbraň, dokonce svým výkonem často přesahují průraznost palných zbraní. Kuše má však oproti palným zbraní několik výhod, například, že nezpůsobuje velký hluk při výstřelu a rovněž má také ekonomickou výhodu – šípy do ní jsou totiž použitelné i několik tisíckrát.

Hip hop obchod, brána do sveta hip hopového štýlu

Čo ponúka kvalitný hip hop obchod? To je zaujímavá otázka. Pre všetkých priaznivcov tohto hudobného a životného štýlu máme však jednoduchú odpoveď: Ponúka všetko hip hopové. Živíte sa hip hopom a tancujete či spievate alebo vám je tento štýl len sympatický? Či už spadáte do prvej kategórie alebo do tej druhej, cieľ máte spoločný: Navštíviť hip hop obchod a vybrať si krásne oblečenie. Hip hopová kultúra sa za posledné roky rozrástla o množstvo vyznávačov, a hip hopové obchody sa prispôsobili tomuto náporu. Ponúkajú všetko, po čom by vaše hip hopové srdce mohlo túžiť. Tričká, tepláky, teplákové súpravy, tenisky, džínsy skrátka všetko, čo sa hodí do skrine poriadneho fanúšika. Objavíte tu známe aj menej známe značky s kvalitným tovarom.

hip hop obchod

Hip hop obchod, to sú aj moderné, pohodlné a trendové tenisky.

Hip hopové tričká v rôznych prevedeniach

Zaujímavé tričká padavého strihu sú dobrou voľbou pre ľudí s kilami navyše, ale aj pre tých, ktorí si užívajú komfort a majú radi voľný štýl. Moderné sú prevedenia v duchu ,,v jednoduchosti je krása“, pri ktorých je vaše tričko v jednej farbe s minimom doplnkov. Môže ísť o jeden či dva gombíky alebo jednoduché náprsné vrecko. Hip hopový obchod vám však dáva na výber aj ďalšie možnosti. Zvoliť si môžete aj obľúbené motívy z rôznych rozprávok a seriálov či motív s obľúbenou hip hopovou skupinou.

Čiapky z hip hop obchodu so štýlovými nápismi

Doplniť ich môžete vhodnými komfortnými čiapkami, ktoré sa najmä v mrazivých dňoch hodia každému. Najlepšie vyzerajú obľúbené nápisy, ktoré vyjadria vašu momentálnu náladu.

hip hop obchod

Každý hip hop obchod obsahuje aj bohatú ponuku šiltoviek typických pre túto subkultúru.

Tenisky to je obuv, ktorá musí sedieť

Nestarnúcou klasikou, ktorú ponúkajú hip hopové obchody sú tenisky. Táto obuv by mala skutočne sadnúť. Na výber máte z viacerých štýlov, ktoré sa odlišujú napríklad výškou členkovej časti. K dispozícií sú nízke tenisky, stredné a vysoké. Okrem toho si tenisky vyberiete aj podľa využitia. Chcete kvalitnú obuv na beh? Preferujete pohodlnú obuv na dlhú chôdzu? Vyberáte si dobre vyzerajúcu a štýlovú obuv na každodenné nosenie? Hip hop obchod vám ponúka množstvo druhov tenisiek, z ktorých si určite každý vyberie to svoje.

Lidový tanec, slovenský folklór a tradice

Už v dávné historii patřily k životu člověka zábava, tanec nebo zpěv v různých podobách. Ani v našich končinách tomu nebylo jinak. Po těžké a namáhavé práci se lid potřeboval trochu zabavit, uvolnit, rozptýlit i rozveselit, a tak jak se střídaly roční období, přicházely na řadu různé zábavy a tancovačky (např. období masopustu, majálesy, dožínkové slavnosti), protože už tehdy se vědělo, že hudba a tance jsou projevem radosti, štěstí a zároveň účinným prostředkem aktivního relaxu. Hudba a tance již od pradávna patřily i k různým slavnostním událostem v soukromém životě lidí, takže nesměli chybět například ani na svatbách či námluvách. Prostě patří k pestrému společenskému životu lidí a vždy byly i stále budou kulturním projevem národa, z čehož vlastně také vznikl název “lidový tanec” – tanec lidu.

tanec

Lidové tance se tančí v krojech

Lidový tanec – projev života obyčejných lidí

Právě prostí a obyčejní lidé z venkovských vrstev (pastýři, dřevorubci, rolníci…) měli výrazný podíl při tvorbě tanečního i hudebního projevu. Jelikož drtivá většina obyvatelstva byla v minulosti soustředěna na venkově, právě tam se vytvářelo množství lidových zvyků, tradic, písní a tanců. Lidové tance se ztotožňovali s jednotlivými oblastmi, kde vznikaly, a tak ještě i dnes zpozorujeme, že jiný lidový oděv – kroj a jiný lidový tanec je typický např. pro Myjavskou oblast a jiný například pro oblast Šariše, Oravy, Turca, Liptova nebo Gemeru.

tanec

Slovenský lidový tanec

Rozdělení lidového tance

Lidový tanec dělíme nejen podle oblastí a jednotlivých regionů, kde vznikl, ale obecně ho ještě rozdělujeme na mužské tance (např. mládenecké tance, odzemky, verbunky), ženské tance (např. chorovody, kola) a párové tance (např. polka, mazurka nebo kroutivé tance). Lidové tance umíme rozdělit i podle jejich vývinu, rozlišujeme např. pastevecké, zbojnické, rolnické, slavnostní – obřadní a zlidovělé tance (např. valčík, čtverylka). Lidové tance, tradice a slovenský folklór jsou skutečně krásným a velmi hodnotným dědictvím našeho národa, na které jsme a i můžeme být právem hrdí.

 

Nebbia legíny – dokonalá kvalita a originální styl

Praktické a maximálně pohodlné oblečení, které mnozí z nás znají pod názvem legíny. Patří k velmi oblíbeným kouskem v šatníku asi většiny žen. Legíny se popularitě těší již několik let a od klasických kombinací s delším tričkem, topem či tunikou se už propracovali i ke kombinaci s krátkými sukněmi, šaty či džínovými šortkami. Některé dámy je nosí hlavně ve volném čase, např. na nákupy a procházky do města, cestování. Jsou i takové ženy, které se v legínách neváhají vybrat do práce nebo na večerní párty. Pohodlnost, přizpůsobivost a nenáročnost udělali z tohoto kousku oblečení opravdu oblíbenou a populární část outfitu. Nebbia legíny se však velmi osvědčily i při různých sportovních aktivitách a dnes v takových stylových legínách můžete potkat nejen cyklisty či běžců, ale i ženy v posilovnách a při různých tanečních druzích cvičení, jako je např. zumba.

Nebbia legíny

Legíny Nebbia – sportovní a sexy.

Atraktivní a kvalitní sportovní oblečení

Atraktivní a velmi kvalitní sportovní Nebbia legíny z vás udělají neodolatelnou při každém cvičení. V značkovém sportovním oblečení Nebbia se budete cítit i maximálně pohodlně a sexy, což je pro všechny formy sportů také mimořádně důležité. Oblečte se do posilovny či na aerobic opravdu stylově a vyberte si například Nebbia legíny z kolekce ART. Jde o horkou novinku a dost originální novinkou na trhu. Pestré barvy, potisky, nápisy a vzory dělají z Nebbia legín velmi zajímavý a působivý ART módní kousek, který již na první pohled poutá pozornost svým designem.

Nebbia legíny

Nebbia – Art kolekce

Nebbia legíny – dopřejte si na cvičení skutečnou kvalitu!

Dopřát si na cvičení jakéhokoliv druhu (např. ve fitness) maximální kvalitu a pohodlí můžete právě díky celosvětově uznávané sportovní značce Nebbia. Tenhle výrobce splňuje i ty nejpřísnější kritéria komfortu a kvality a zároveň vypadá opravdu trendově a originálně. Nejen Nebbia legíny pro dívky a ženy nebo dokonce i pro muže, ale i jiné části sportovního oděvu, jako např. Nebbia trička, mikiny, tepláky a tílka.

Nebbia legíny

Sportovní legíny nemusí být nudné.

Sukně – nejlepší volba na léto

Sukně vždy patřily k outfitu ženy. K ženám se prostě dokonale hodí, a to k ženám každého věku, postavení i konfekční velikosti. Dají se nosit v každém ročním období, ale obzvláště oblíbené a vyhledávané jsou právě s příchodem krásnějšího a teplejšího jarního počasí a hlavně v létě, kdy již není třeba kombinovat je s punčochami, které mnohé ženy velmi nemají v oblibě. To, proč jsou sukně takové oblíbené a dobře se nosí, je zejména jejich variabilnost, pestrý výběr různých délek, střihů, materiálů, barev i vzorů z nich dělá výborně kombinovatelný prvek pro každý typ outfitu.

sukně

Ležérní oblečení na každý den

Mini sukně potěší mužské oko, dlouhé poskytnou dokonalý komfort

Krátké mini versus dlouhé maxi sukně, také které odhalují kolena nebo raději v decentní délce těsně pod kolena? Které z nich jsou pro vás ty pravé? Na výběr vhodné délky a střihu je ovlivňuje hned několik faktorů, např. typ příležitosti, na který si sukni oblékáme, ale i typ postavy a věk dámy. Kratičké minisukně vypadají sice sexy a potěší každé mužské oko, mohou si je však dovolit spíše mladší dámy s dokonalými křivkami a také to převážně na volnočasové aktivity, protože do práce nebo do společnosti může být mini délka dost nevhodná. Mnohem univerzálnější využití mají např. sukně áčkového střihu s délkou po kolena (případně těsně pod nebo jemně nad kolena), které se fakt hodí téměř každé ženě. Tento typ sukní je velmi moderní i v kombinaci s vysokým pasem. Maxi délka sukně je také výbornou a maximálně komfortní volbou na léto. Nezapomeňte na vhodně zvolenou obuv.

sukně

Elegantní letní sukně – dokonalý outfit k výjimečné příležitosti

Materiál, barvy i vzory

Materiál, ze kterého je sukně vyrobena, je dobré zvolit v souladu s ročním obdobím. Zatímco pro podzim jsou vhodnější hrubší tkaniny, na léto jsou ideální lehké a vzdušné materiály, pestřejší barvy i vzory. Velmi oblíbená je tenčí džínovina, ale i bavlna či viskóza a ze vzorů vypadají skvěle jemné květinové potisky a také proužky či tečky. Moderní a stylové oblečení můžete nakupovat i ZDE.

Pánské hodinky – krásný doplněk, na který nesmíme zapomínat

pánske hodinky 3

Pánské hodinky skvěle doplní váš outfit

Kdysi patřily hodinky na ruce k úplné samozřejmosti a nosil je téměř každý – muži, ženy a dokonce i školou povinné děti, které již ovládali a znali určování času na základě velké a malé ručičky. Dnes je ale všechno trochu jinak, doba i technologie pokročily a většinu lidí vidíte sledovat a kontrolovat si aktuální čas hlavně na mobilních telefonech a pomálu je už těch, kteří zůstali věrní klasickým hodinkám na ruce. Přesto, že si čas můžeme odkontrolovat na moderních mobilních telefonech, neměli bychom na klasické dámské i pánské hodinky úplně zapomenout, protože pokud už dnes i částečně ztrácejí svou praktickou funkci výhradního ukazatele a měřidla času, určitě neztrácejí charakter skvělého módního doplňku, který je ukazatelem vašeho vkusu a stylu.

Šperk vhodný pro každého muže

Pánové na rozdíl od dám nemají až takovou bohatou a pestrou škálu možností jak doplnit či doslovně “vyšperkovat” svůj vzhled, takže je rozhodně na škodu, pokud zapomínají na takový vzácný a důležitý detail, jakým jsou právě pánské hodinky v každodenním pánském outfitu. Pánské hodinky, případně manžetové knoflíčky jsou většinou jediným šperkem muže, tak proč to nevyužít ve svůj prospěch a neobdrží si alespoň dva či tři opravdu kvalitní modely, které můžete vhodně kombinovat na různé typy příležitostí (např. klasické stylové hodinky pro každodenní nošení, sportovní hodinky na různé volnočasové aktivity a elegantní společenské pánské hodinky vhodné i na mimořádnou příležitost)?

Pánské hodinky s koženým řemínkem jako nestárnoucí klasika

pánske hodinky 2

Při výběru hodinek dbáme i na to, jaké mají funkce, ciferník, nebo řemínek

Pánské hodinky si vybíráme na základě různých kritérií, jako jsou např. funkce, ciferník, ale důležitý je i celkový design. Z hlediska estetického vzhledu a designu pánských hodinek je velmi podstatným prvkem řemínek, který může být vyroben v různých provedeních. K nejstarší klasice ověřené lety určitě patří kožené řemínky, které dobře odolávají vodě a jsou ideálním řešením i pro lidi s alergií na kovy. I když kožené řemínky nabízejí na výběr množství barevných variant, vždy dbejte o barevné sladění kožených prvků a doplňků outfitu, např. kožený opasek by měl ladit s barvou koženého řemínku na hodinkách.

Dámské boty – vyhněte se nechtěným reklamacím

Je mnoho druhů dámských bot. Dámské boty rozdělujeme především podle typu – lodičky, polobotky, sandály, tenisky nebo jiné sportovní boty, holínky, mokasíny, balerínky, či pantofle. Dále je rozdělujeme podle střihu – boty s vysokým podpatkem, boty s nižším podpatkem, rovné, platformy, flatformy, šněrovací polobotky, nasouvací, boty s otevřenou patou, zda boty s otevřenou špičkou.

dámské boty

Dámské boty – při jejich koupi si všimněte jak jsou definovány

Dále se rozdělují z hlediska výrobních materiálů – nejčastěji jsou kožené dámské boty nebo syntetické, ale vyrábějí se i gumové boty i textilní nebo kombinované z těchto materiálů. Víme rozlišovat také dámské boty podle ročního období nebo jejich účelu využití. A právě účel jejich využití mnohé dámy často přehlížejí. Pokud se jim daná obuv líbí, jsou ochotny si ji koupit a nosit téměř všude. Je však nutné vědět dámské boty rozlišovat z tohoto hlediska, což vám v konečném důsledku může ušetřit mnoho nedorozumění a reklamací.

dámské boty

Pro běžné nošení volte vycházkovou obuv

Odbornější popis pro dámské boty podle účelu využití:

  • Vycházková obuv – je určena pro celodenní nošení venku ale i v interiéru. Je vhodná i pro lehčí sportovní aktivity. Jde především o pohodlné, stabilní a pevné boty. Je to nejběžnější používaná denní obuv.
  • Rekreační obuv – za rekreační dámské boty se označují ty, které mají pevnější podešev, jsou maximálně vhodné na dlouhou chůzi, jsou odolnější i na různých nerovných površích a téměř v každém počasí.
  • Domácí obuv – zde jde o nejpohodlnější dámské boty – bačkůrky, jde tedy o interiérovou obuv, lehkou, měkkou a většinou textilní.
  • Společenská obuv – společenské dámské boty jsou velmi elegantní až luxusní. Jsou více zdobené než běžná obuv nebo jsou lakované. Můžete se setkat i např. s lodičkami, které jsou na svršku potažené sametovou textilií nebo obšívané různými flitry. Společenské dámské boty nejsou určeny pro celodenní nošení (přesně jak to platí i při společenských šatech), ani na chůzi na nerovných površích. Jsou určeny pouze do interiérů (pokud v popisu pro konkrétní obuv není uvedeno jinak) a do nenáročných podmínek.
  • Sportovní obuv – tato obuv je určena, jak už z názvu vyplývá, na určitý druh sportu. Od druhu sportu, na který jsou boty určené, závisí jako jsou tvarované, kde je jejich těžiště a kde poskytují největší podporu nebo odpružení při dopadu chodidla na zem. Jsou šité tak, aby byly lehké, prodyšné, měkké a maximálně pohodlné.