Krajkové kalhotky jsou tady a vždy i budou 

Už od nepaměti se při výrobě spodního prádla používala tak oblíbená krajka. I dnešní výrobci spodního dámského prádla se předbíhají v aplikacích charakteristického krajkového textilního materiálu. Vhodně a vkusně použitá krajka spodní prádlo příjemně zjemňuje a dodává jí potřebnou svůdnost a často až smyslnost. Platí to samozřejmě také pro dámské krajkové kalhotky. Spodní dámské prádlo  může  být zcela celo krajkové nebo jen několik drobných krajkových detailů doplňuje její celkový vzhled. 

Pestrost nabídky krajkových kalhotek

     Na trhu jsou různé druhy dámských kalhotek. Jednotlivé modely se vyznačují charakteristickým střihem, aplikovanými ozdobami či výřezy. Není to překvapující, protože dámské kalhotky mají různé úkoly. Bezešvé modely se nosí obepínaje tělo pod šaty, sukní či dámskými kalhotami. Zatímco ty krajkové kalhotky, často smyslně střižené, jsou navrženy tak, aby rozproudily v našich hlavách fantazii. 

krajkové kalhotky
Krajkové kalhotky Lovelygirl 1989

Krajkové kalhotky jsou synonymem ženskosti 

     Nelze ale upřít, že tanga jsou velmi oblíbeným typem dámských kalhotek. Jsou pohodlné a neodstávají pod oblečením. Na těle ženy vypadají výborně, a proto jsou považovány za jeden z nejsexy modelů kalhotek. Tento typ dámských kalhotek je velmi charakteristický.  Široký, vhodně střižený pás materiálu zakrývá rozkrok a ten je pak užší a schovaný mezi zadečkem. Šířka tanga kalhotek na bocích se liší v závislosti na modelu spodního prádla. 

    Krajkové kalhotky má ve svém šatníku pravděpodobně každá žena. Dostupné jsou téměř v každém střihu, což jen svědčí o tom, že po nich často sahají ženy bez ohledu na věk. Krajkované spodní prádlo je synonymem ženskosti a sexappealu. Jemné vzory vypadají na pokožce krásně a podněcují smysly a představivost. 

krajkové kalhotky
Krajkové kalhotky Bellie

Dámské krajkové kalhotky 

     Mnoho žen se chce cítit atraktivní a krásné. K tomu jim mohou dopomoci dámské krajkové kalhotky, které zdůrazní tvary těla. Krajkované kalhotky se osvědčí při každodenním nošení nebo i na dovolené. Jejich výrazné, dekorativní střihy zajišťují pohodlí a zároveň dokonalý vzhled pod jakýmkoli stylingem. Je to často o pocitech samotné ženy. Být sama sebou. Krajková látka kalhotek jí pomůže posílit sebevědomí, ať už je daná situace jakákoliv. 

Chlapecké pyžamo – poradíme Vám jaké zvolit!

Bohatá nabídka nočního prádla, pyžam, nočních košil v nejrůznějších střizích, barvách a vzorech- taková je dnešní nabídka nočního prádla pro vaše děti.  Ale jak se ale v této nabídce zorientovat a nakoupit výhodně a přitom kvalitně? Poradíme Vám na co si dávat pozor při výběr nočního prádla pro vás i vaše děti. Podle kterých kritérií při výběru dívčího a chlapeckého pyžama si vybírat? Nejdůležitější je kvalita materiálu, ze kterého je dívčí a chlapecké pyžamo ušito. Dalším kritériem při výběru je střih pyžama a v neposlední řadě design a vzhled, které by měl být pro vaše děti zajímavý a líbivý. Všechny tyto kritéria vás nasměřují na správný výběr nočního prádla.

Bavlněné chlapecké pyžamo je příjemné na nošení.

Chlapecké pyžamo vybírejte podle kvalitního materiálu

Nejdůležitější vlastností při výběru chlapeckého pyžama je výběr materiálu, ze kterého je pyžamo ušito. Výběr materiálu je nejdůležitější, vždyť v pyžamu tráví naše děti podstatnou část noci. Pyžamo je oblékáno přímo na tělo, materiál by měl být tudíž ten nejkvalitnější, aby nezpůsoboval dětem nepříjemné podráždění a byl jim maximálně komfortní a pohodlný po celou noc.  Z tohoto důvodů doporučujeme vybírat především z bavlněných materiálů nebo z přírodních vláken jako je bambus nebo vlna. Přírodní materiály skvěle sají pot, zahřejí a jsou vhodné pro děti s citlivou pokožkou. Bavlněné dívčí a chlapecké pyžama jsou pohodlné a vaše děti budou spát nerušeně po celou noc.

Chlapecké pyžamo má mnoho střihů.

Pokud si vyberte chlapecké pyžamo, vybírejte i podle střihu

Chlapecké pyžamo vybírejte také podle střihu a podle ročního období. Mezi základní střihy patří krátký střih chlapeckého pyžama, který se skládá z kraťasů v pase na gumu a z trička s krátkým rukávem. Krátké pyžamo je hodně oblíbené v letních měsících roku, kdy jsou noci teplé a v dlouhém chlapeckém pyžamu by bylo v noci teplo. Naproti tomu v zimním období roku se upřednostňuje dlouhý střih, který se skládá z dlouhých nohavic a trička s dlouhým rukávem., Tento střih v zimě zahřeje a poskytne vašim dětem maximální komfort a hřejivost. Ať už si vyberte jakýkoli střih chlapeckého pyžama, vždy dejte na první dojem a na komfort při nošení.

Potřebujete správný puškohled na vzduchovku?

Jste majitelem vzduchové pušky, máte rádi sportovní střelbu na cíl na delší vzdálenosti a nejste spokojeni s přesností vaší střelby? Zkuste umístit vhodný puškohled na vzduchovku. Náš trh má široký výběr puškohledů v různých cenových hladinách, což nedělá náš výběr o moc snadnější. Za prvé, musíte si odpovědět na otázku, na co vzduchovku použijete, resp. na jakou vzdálenost budete střílet. U vzdáleností do 15 metrů není použití puškohledů nutné. Na tuto vzdálenost bez námahy zaměříte pomocí mechanických měřidel. Nicméně, pokud plánujete střílet na delší vzdálenosti, pak vám bude třeba kvalitní puškohled.

Puškohled na vzduchovku

Puškohledy mají své označení.

Které parametry charakterizují puškohled?

Existuje několik základních parametrů, které jsou důležité při výběru puškohledu na vzduchovku. Pokud jste ještě nestříleli, pravděpodobně ani nevíte, co který parametr puškohledu znamená. Puškohledy mají své vlastní označení. Puškohled Norconia má například označení 3-9×32. První číslo „3“ udává minimálně třikrát větší zvětšení ve srovnání s realitou a druhé číslo „9“ nám dává maximální možné přiblížení, v tomto případě devětkrát. Poslední, třetí číslo v označení udává průměr objektivu a určuje zorné pole střelce nebo úhel, ve kterém je schopný vidět.

Puškohled na vzduchovku

Kvalitní puškohled na delší vzdálenosti.

Puškohled na vzduchovku a jeho další optické vlastnosti

Dalším parametrem, který může být v názvu puškohledu na vzduchovku, je průměr tubusů, zda má paralaxní regulaci nebo zda je podsvícený. Paralaxa je stav, kdy obraz cíle není zarovnán se zaměřovací rovinou a projevuje se jako posun mezi křížem puškohledu a cílem, když střelec po zamíření pohne hlavou. Pri puškohledech s korekcí paralaxy se tento jev nevyskytuje. Navíc se u puškoledů na vzduchovku udávají i další údaje jako například jas, oční relief vyjadrujíci vzdálenost oka střelce od okuláru potřebného k zachycení celého obrazu, nebo zda je puškohled naplněn dusíkem.

Perkusní zbraně voní bohatou historií

Je možné, že vám pojem perkusní zbraně neřekne až tolik jako například pojem plynové zbraně, brokovnice nebo flobertky. Ale tyto zbraně mají své nepopsatelné kouzlo, kterému podlehne každý. Můžete se s nimi setkat i pod názvem „předovky“. Pojmenování dostaly podle toho, že se nabíjejí zepředu přes ústí hlavně, co pro zbraně není tak docela běžné. Perkusní zbraně zbožňují hlavně milovníci historie a dějin, protože mají hodně atraktivní design, který vás vrátí o několik desetiletí dozadu. Předovky jsou totiž první střelné zbraně, které se používaly už přibližně kolem roku 1820, čímž se právem považují za historické zbraně. Nabíjejí se výhradně černým střelným prachem a jejich velkým plusem je, že na jejich koupi nepotřebujete žádný zbrojní průkaz, zcela bude stačit, pokud máte dovršených 18 let života.

perkusní zbraně

Perkusní zbraně koupíte i přes internet.

Perkusní zbraně bez průkazu

Perkusní zbraně řadíme mezi palné zbraně a svým výkonem jsou na podobné úrovni jako ostrá devítka. Předovky vám umožní ochranu osoby a majetku zákonným způsobem. Pokud od nich očekáváte rychlou a pohodlnou střelbu, tyto zbraně vás ale trošku zklamou. Před každým jedním výstřelem je totiž třeba nasypat střelný prach, pak přidat střelivo, dát zápalku a až po všech těchto úkonech lze konečně střílet. Není to však tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hlavně si ale třeba uvědomit, že předovky se kupují zejména pro jejich historický vzhled – jedná se spíše o sběratelský kousek. Perkusní zbraně vás však alespoň na malý okamžik vrátí do dávných dob a vy si budete představovat, jaké to asi bylo za dob pirátů a válek.

perkusní zbraně

Perkusní zbraně jsou na podobné úrovni jako ostrá devítka.

Perkusní zbraně přes internet

Pokud budete kupovat perkusní zbraň, musíte si uvědomit, že nejde o levný špás, ale skutečné milovníky zbraní nezastaví ani vyšší částka. Někdo si dopřeje exotickou dovolenou a někdo si koupí krásnou perkusní zbraň, která mu bude dělat radost kdykoliv se na ni podívá nebo ji chytí do rukou. Perkusní zbraně koupíte i přes internet. Ruku na srdce – tato možnost je mnohem výhodnější a pohodlnější než nakupování v kamenných prodejnách. V e-shopu máte výběr mnohem bohatší, takže si můžete vybírat z více možností. Navíc i ceny jsou pro kupujícího o dost výhodnější, takže ušetříte celkem pěknou sumičku.

Kuše jako z filmu z období středověku

Kuši představovat nemusíme asi nikomu. Možná jste ji ještě nikdy neviděli na vlastní oči, ale na sto procent jste ji zahlédli v nějakém filmu z období středověku, kdy sloužila jako ta nejlepší zbraň vůči nepříteli nebo sloužila lidem na lov potravy. Kuše je střelná zbraň, ale dnes se používá hlavně na sportovní střelbu. Stále se však najdou i takové země, kde se využívá při lovu. Její střelivem je kušový šíp. V základní podobě je to tradiční luk nasazený na dřevěné pažbě, která se opírá o rameno střelce, ale na rozdíl od dřevěného luku má kuše lučisko složené z rohoviny, šlach, dřeva nebo dokonce kovu, kvůli čemuž je taková pevná, že na její napínání se musí používat mechanické pomůcky.

kuše

Kuše nezpůsobuje při výstřelu velký hluk.

Kuše na mnoho způsobů

Kuši můžeme rozdělit do určitých skupin, například na rekreační střelbu, kuši na sportovní terčovou a závodní střelbu, nebo na terčovou střelbu s dostatečným výkonem pro lov. Podle využití jejich zas dělíme na pistolovou, reflexní a kladkovou. Začátečníkům bychom doporučili pistolovou kuši. Je malá, lehká a při střelbě do 15 metrů poměrně přesná, ale její největší výhodou je nízká natahovací síla. Naopak, taková reflexní se používá na sportovní střelbu i lov, ale má největší natahovací sílu, takže bez mechanického natahovače se neobejdete. Velkým plusem je její přesnost a to, že dokáže střílet i na větší vzdálenost. Kladková kuše se používá na terčovou i loveckou střelbu a má výbornou dynamiku vystřeleného šípu. Střílí přesně, rychle a do velké vzdálenosti.

kuše

Její střelivem je kušový šíp.

Historie kuše

Kuše je tu s námi už nějaké ty století, protože ji objevili Číňané asi v roce 500 p.n.l., no jak vojenská zbraň se ujala až mnohem později. Ty ze středověku byly poměrně výkonné a napínaly se pákou, klikami nebo navijákem a dokázali dostřelit do vzdálenosti 300 metrů. Ty dnešní se považují za velmi výkonnou loveckou zbraň, dokonce svým výkonem často přesahují průraznost palných zbraní. Kuše má však oproti palným zbraní několik výhod, například, že nezpůsobuje velký hluk při výstřelu a rovněž má také ekonomickou výhodu – šípy do ní jsou totiž použitelné i několik tisíckrát.

Lidový tanec, slovenský folklór a tradice

Už v dávné historii patřily k životu člověka zábava, tanec nebo zpěv v různých podobách. Ani v našich končinách tomu nebylo jinak. Po těžké a namáhavé práci se lid potřeboval trochu zabavit, uvolnit, rozptýlit i rozveselit, a tak jak se střídaly roční období, přicházely na řadu různé zábavy a tancovačky (např. období masopustu, majálesy, dožínkové slavnosti), protože už tehdy se vědělo, že hudba a tance jsou projevem radosti, štěstí a zároveň účinným prostředkem aktivního relaxu. Hudba a tance již od pradávna patřily i k různým slavnostním událostem v soukromém životě lidí, takže nesměli chybět například ani na svatbách či námluvách. Prostě patří k pestrému společenskému životu lidí a vždy byly i stále budou kulturním projevem národa, z čehož vlastně také vznikl název „lidový tanec“ – tanec lidu.

tanec

Lidové tance se tančí v krojech

Lidový tanec – projev života obyčejných lidí

Právě prostí a obyčejní lidé z venkovských vrstev (pastýři, dřevorubci, rolníci…) měli výrazný podíl při tvorbě tanečního i hudebního projevu. Jelikož drtivá většina obyvatelstva byla v minulosti soustředěna na venkově, právě tam se vytvářelo množství lidových zvyků, tradic, písní a tanců. Lidové tance se ztotožňovali s jednotlivými oblastmi, kde vznikaly, a tak ještě i dnes zpozorujeme, že jiný lidový oděv – kroj a jiný lidový tanec je typický např. pro Myjavskou oblast a jiný například pro oblast Šariše, Oravy, Turca, Liptova nebo Gemeru.

tanec

Slovenský lidový tanec

Rozdělení lidového tance

Lidový tanec dělíme nejen podle oblastí a jednotlivých regionů, kde vznikl, ale obecně ho ještě rozdělujeme na mužské tance (např. mládenecké tance, odzemky, verbunky), ženské tance (např. chorovody, kola) a párové tance (např. polka, mazurka nebo kroutivé tance). Lidové tance umíme rozdělit i podle jejich vývinu, rozlišujeme např. pastevecké, zbojnické, rolnické, slavnostní – obřadní a zlidovělé tance (např. valčík, čtverylka). Lidové tance, tradice a slovenský folklór jsou skutečně krásným a velmi hodnotným dědictvím našeho národa, na které jsme a i můžeme být právem hrdí.

 

Ako spraviť narodeninovú oslavu, na ktorú vaše dieťa nezabudne?

Torta, sviečky, darčeky a dobrá nálada plus nejaký dobrý kúzelník či klaun. To je klasická výbava každej dobrej oslavy narodenín. Ako ale spraviť oslavu niečím inú, zaujímavú? Proste takú, na ktorú bude vaše dieťa spomínať minimálne celý ďalší rok života. Až kým nebude mať ďalšiu, ešte lepšiu?  Veď narodeniny sú len jeden deň v roku, prečo ich teda nespraviť výnimočné?

Miesto a čas je dôležité

Nie je jednoduché zorganizovať dobrú oslavu. Na úplnom začiatku treba vymyslieť stratégiu a plán, ako bude oslava vyzerať. S tým súvisí výber miesta. V letných mesiacoch je ideálne oslavovať vonku na záhradke alebo v prírode. Táto voľba vám ponúka neobmedzené priestorové možnosti, čerstvý vzduch a príjemné prostredie. Samozrejme, treba sledovať predpoveď počasia, aby vás nepriaznivé podmienky neprekvapili. Ak organizujete oslavu v zime, máte dve možnosti. Buď ju spravíte u vás doma alebo si prenajmete na to priestory. Existuje veľa možností, ktoré ponúkajú a rovno aj organizujú detské oslavy. Tu sa však musíte spoľahnúť na šikovnosť animátorov a upustiť od vlastných predstáv.

kúzelník

Kúzelník môže byť jednou z možností, ako spraviť party výnimočnou

Kúzelník či klaun? Alebo oboje?

Čo sa týka programu, je len na vás, čo všetko chcete pre vaše deti pripraviť. Či už ide o kúzelnícku  show, detských zabávačov, bábkové divadlo, klaunov, mímov alebo kreatívne workshopy. To všetko je na trhu ľahko dostupné.

Ďalším veľmi dôležitým bodom je výber a príprava jedla a samotná výzdoba. Samozrejme, všetko sa dá vybaviť na objednávku a vy tento krok môžete vyriešiť jedným telefonátom. Vy sa ale chcete sami podieľať na tom, čo deti na oslave budú jesť a ako to tam bude vyzerať? V tom prípade môžete sa inšpirovať napríklad na internete. Najlepším zdrojom sú sociálne siete (Pinterest, Tumblr, Instagram), ktoré ponúkajú nespočetne veľa inšpirujúcich nápadov.

Na sociálnych sieťach existuje veľké množstvo nápadov na detské oslavy

Na sociálnych sieťach existuje veľké množstvo nápadov na detské oslavy

Nakoniec, keď už máte všetko naplánované, nezabudnite na vytvorenie a rozposlanie pozvánok. Vaše dieťa sa určite poteší, ak na oslave okrem vás bude mať svojich kamarátov či spolužiakov. Aj pri tomto kroku sa môžete inšpirovať na internete. A aby ste nezabudli na tú najdôležitejšiu časť – kupovanie darčekov, vyhraďte si na túto činnosť samostatný deň. Či už kupujete darčeky cez internet alebo v kamenných obchodoch, vždy je dobré mať určitú časovú rezervu. Tá vám zabezpečí to, že všetko v pohode stihnete bez zbytočných stresov a strachu, že ste na niečo zabudli.

Kouzelník nabídne skvělý program narozeninové oslavy

kouzelník

Kouzelnická show pro děti

Každý rodič to asi pozná. Jeho ratolesti se blíží narozeniny a na něm je, aby zorganizoval krásnou oslavu. S tím souvisí množství stresu a paniky. V případě malého dítěte je vše ulehčeno, přijdou prarodiče a pár známých.

Ovšem, čím je dítě starší, tím se jeho požadavky na narozeninovou oslavu začínají měnit. Nestačí mu už jenom oslavy s rodiči, ale chce oslavu se svými kamarády. V některých školkách organizují společné akce ale většinou to zůstane na rodičích.

Jak tedy co nejlépe vymyslet program narozeninové party tak, aby se děti zabavily a rodiči vše přežili bez újmy? Odpověď může být velmi jednoduchá. Stačí na oslavu pozvat kouzelníka.

Kouzelník vytvoří program party

kouzelník

Připravte dětem zábavu, na kterou nezapomenu

Může se vám to zdát nepravděpodobné, ale právě kouzelník dokáže udělat z běžné narozeninové party nezapomenutelný zážitek pro všechny děti. Právě tento poslední důvod je to, proč se narozeninové party organizují. Jejich cílem je totiž co nejvíce zabavit děti. A právě profesionální kouzelník může být tím správným řešením této situace.

Nejdůležitější je při výběru kouzelníka stanovit určitá pravidla. Na výběru kouzelníka byste si měli dát opravdu záležet, aby se vám nestalo, že nenaplní vaše očekávání nebo zklame děti. Pokud si objednáte profesionála, může vám dokonce díky svým zkušenostem poradit s programem celé oslavy nebo s jejím časovým plánem, který je tak důležitý.

Kouzelník může být hlavním bodem programu

kouzelník

Zapojte i děti

Pokud si troufáte zorganizovat celou oslavu sami, můžete využít kouzelníka pouze jako bod v programu, který na určitý čas zabaví dětské hosty. Za tento čas si můžete vy sami připravit další pokračování programu, naservírovat jídlo nebo si chvíli oddychnout při rozhovoru s rodiči ostatních dětí. Vždyť oslava má zabavit všechny zúčastněné.

Pokud jste se tedy rozhodli, že na vaši narozeninové party využijete služby kouzelníka, stačí se poptat známých nebo porozhlédnout se na internetu a jsme si jistí, že určitě najdete toho pravého.