Tenisky na platformě ještě trendovější než kdysi 

Tenisky jsou nepochybně jedním z top druhů obuvi, stejně oblíbenými mezi ženami, muži či dětmi. Mají v sobě smysl pro sport, jsou dynamické a umí být také elegantní. Nosíme je už nejen ven, když si chceme zaběhat nebo zahrát tenis, fotbal, jezdit na kole… zkrátka, cokoliv. Mnozí je nosíme i do práce, do školy, na procházky, na nákupy, do kina… Jsou totiž geniální k teplákům ale i k sukni. Samozřejmě záleží na tom, jaký styl si vyberete. 

Bylo to zejména v 90. letech, kdy jsme všichni nosili „hrubé“ a „vysoké“ botasky, které dnes již známe jako tenisky na platformě. Přestože pak přišla vlna nízkých komfortních tenisek, i v módě platí, že vylepšená recyklace je užitečná, tak se nám tenisky na platformě vrátily i ve 21. století. A jsou mnohem krásnější, pestřejší a trendovější. 

Tenisky na platformě
Tenisky na platformě jsou opět trendy

Rozdíl mezi klínem a platformou 

Jaké tenisky můžeme považovat za platformové? Jsou to ty, které mají vyvýšenou podrážku nejen v zadní části paty (zde jde spíše o klín), ale na vyvýšeném stojí i naše prsty. Platforma je po celé délce chodidla. Takové boty mají své výhody – nedochází ke zvýšenému tlaku jen na přední část nohy, jak tomu bývá v případě klínu či podpatků. Platforma musí být ale také bezpečně stabilní, abyste se nechtěně nezakopli a třeba si nevyvrtli kotníky. To je sice už takový extrém, podíváte-li se však na dnešní moderní designérské kousky, nemají k tomuto extrému až tak daleko. 

Pokud zůstaneme ale při zemi u běžných racionálních výrobců obuvi, tenisky na platformě jsou a také budou bezpečné pro denní využití. Díky mnoha krásným detailům a designovým prvkům zpestří vaše aktivity kdekoli a s kýmkoli. Milujete barvy, barevné podrážky, tkaničky či dokonce zipy? Dnes se to dá obsáhnout vše v jednom. Aby ale botasky nebyly „přeplácané“, je třeba je vybírat se střízlivostí. I když – Vaše nohy – Vaše boty – Vaše starost. Ukažte okolí, co máte rady! 

Růžové tenisky na platformě
Tenisky na platformě koupíte v mnoha barvách a provedeních

Tenisky na platformě působí dynamicky 

Dámské i pánské tenisky umíte nakombinovat v látkové podobě, v syntetice ale i v kůži. Jiný materiál je samozřejmě jiný styl. Ležérní conversky ukáží s letními šaty, kožené tenisky se chic džínami. Dokonalé jsou kratší s neopracovaným dolním lemem. Nazouvací platformové tenisky či ty na zip si klidně obujete do kanceláře, šněrovací, když si vyběhnete ven na venčení se psem. Protože tenisky jsou zkrátka všestranné! 

Napsat komentář