Kapverdy – exotika na dosah

Také se už nemůžete dočkat léta a pořádné letní dovolené? Zřejmě nejsme jediní, kteří by už nejraději nyní sbalili kufry, letenky a vyrazili do tepla. Čekání na léto v Evropě ještě chvíli potrvá, proto je nejlepší si zkrátit chvíle a oklamat mysl vybíráním dovolené do některé z exotických destinací. Za zmínku stojí taková oblast Karibiku, kde si budete vychutnávat horké, slunečné letní počasí spojené s lenošením na pláži. Pokud patříte k těm pohodlnějším a nechce se vám za letní dovolenou cestovat příliš daleko, zkuste něco blíže. Ostrovy Kapverdy – nabídnou příjemné letní teploty a vlastně vše, co k dokonalé přímořské dovolené patří. Kapverdy leží v Atlantiku přibližně 500 km od pobřeží západní Afriky a jsou tak nejen svou mírným klimatem, ale také výbornou dostupností (let z Bratislavy trvá asi 6 hodin) skvělým tipem na relax v srdci rajských ostrovů, z nichž má každý jeden své jedinečné a osobité kouzlo.

Kapverdy a jejich přednosti

Kapverdy patří k těm destinacím, kde se nudit rozhodně nebudete.

Kapverdy a jejich přednosti

Kapverdy vám nabídnou vše, co si jen na perfektní dovolené dokážete představit – písčité pláže, azurový oceán, kopce i krásné přírodní scenérie s množstvím zeleně a květů. Stejně nebudete mít nouzi o výlety, zábavu nebo sportovní aktivity. Kapverdy patří k těm destinacím, kde se nudit rozhodně nebudete a žádný stereotyp vám nehrozí, samozřejmě, pokud po něm sami netoužíte. Pro rekreantů, kteří hledají klid, relax nebo dokonce samotu jsou Kapverdy, nejideálnější ostrov Brava, stejně vhodné jak pro dobrodružnějších rekreantů.

Kapverdy a jejich přednosti

Zajímavými místy se Kapverdy jen hemží a každý z ostrovů vám dokáže nabídnout něco jiného.

Jaké zajímavá místa Kapverdy turistům nabízejí?

Zajímavými místy se tyto ostrovy jen hemží a každý z ostrovů vám dokáže nabídnout něco jiného – například na ostrově Santao Antao nebo Brava vás čeká překrásná příroda s bujnou tropickou vegetací a skvělé turistické podmínky, ostrov Fogo zdobí činná 2800 m vysoká sopka nebo objevte solný dol na ostrově Sal, kde se můžete vykoupat ve vodě s léčivými účinky. Pokud máte rádi zvířata, na ostrově Boa Vista uvidíte na vlastní oči nejkrásnější želvy. Tento ostrov je však mimořádně zajímavý i pro milovníky potápění nebo krásných pláží. Hlavní město Praia s centrem a krásným výhledem nebo historickým městečkem Cidade Velha zase můžete poznávat na ostrově Santiago. Mezi turisty jsou velmi oblíbené i různé cyklovýlety, lodní výlety a plavby spojené např. s potápěním nebo s pozorováním delfínů.

Dovolenky z Bratislavy – zážitky na dosah

Onedlho príde leto a s ním sezóna dovoleniek. Tieto dovolenky si môžete zaplatiť dopredu, ale keď chcete dobrodružstvo, tak vám navrhujem trochu inú dovolenku ako iné dovolenky. Najprv si zoberiete svoje bikiny a lodičky a nastúpite do lodičky, na plavbu z Bratislavy do Viedne na krásnom modrom Dunaji. Tam to ale nekončí, tam dobrodružstvo len začína.

dovolenky

Plavba loďou po Dunaji patrí medzi obľúbené dovolenky.

Last Minute dovolenky z Viedne

Z lode, na ktorej ste relaxovali a popili tequilu s tým pekným zelenookým barmanom, pôjdete autobusom alebo taxíkom, keď sa vám nechce cestovať MHD, priamo na letisko. Jasné, že ste si nezobrali len lodičky a bikiny. Zobrali ste si len nejaké ďalšie letne oblečenie a letnú obuv a pôjdete tam, kam vás osud zavedie. S last minute letenkami môžete lacno skončiť na úžasnej dovolenke, ktorú by ste si nikdy nemohli normálne dovoliť.

Z Viedne sa preletíte do Ríma, kde ste si práve online rezervovali hotel cez telefón, ale tam sa nikdy neukážete, lebo potom ako prejdete celý Rím a Koloseum, zahodíte svoje zničené lodičky, obujete si letné topánky a smerom na letisko sa už tešíte kam pôjdete ďalej.

dovolenky

Last minute dovolenky ocenia najmä individuálne cestujúci a páry.

Dovolenka do Amsterdamu

Vystihli ste po pól hodine úžasne lacnú last minute letenku do Amsterdamu. Počas letu ste si pospali a keď ste dorazili bola jedna veľká party v plnom prúde. Rýchle prezlečenie sa na záchodoch do trička, minisukne a hurá na party, kde tancujete a pijete vodku s redbullom až do rána.

Počas svitajúceho slnka sa pomaly prechádzate k letisku a dávate odpočinúť unaveným nohám pred letiskom a pozeráte ako vychádza slnko. Rozmýšľate nad tým kam ďalej, ale vy už viete že dovolenku ste si užili, a že je na čase ísť domov.

Počas letu domov si púšťate tu pesničku, ktorá sa vám zapáčila na tej party ešte včera večer, až kým nezaspíte. Po zobudení už ste pomaly jednou topánkou v Bratislave a vy viete, že ste už doma z tejto úžasnej dovolenky snov.

Twin city liner a výlet do vídeňského Prátru

twin city liner1

Twin city liner – pravidelné spojení mezi dvěma centry hlavních měst Bratislavou a Vídní

Často přemýšlím, jaký program o víkendech nebo během prázdnin vymyslet svým ratolestem, aby se nenudili a neseděli stále jen před televizní obrazovkou či za počítačem a tabletem. Výlety a procházky do přírody jsou skvělá věc, pokud je to navíc ještě spojeno i se zábavou, tak žádné dítě neodolá. Lodní výlet s Twin city liner z Bratislavy do Vídně spojený s návštěvou známého zábavního parku Prater může být pro vaše dítě skvělým překvapením, případně i odměnou za dobré výsledky ve škole či vysvědčení. Takový výlet však může být dobrým tipem i jako narozeninový dárek, protože společně strávený den a zážitky mají mnohem větší hodnotu než například i ten nejmodernější model mobilního telefonu či počítačové hry.

S Twin city liner do rakouského zábavního parku Prater

Zábavní park Prater ve Vídni netřeba asi nijak zvlášť představovat, protože ho mnozí z vás již v minulosti možná navštívili, a pokud i náhodou ne, tak jste o něm již určitě alespoň slyšeli, protože patří k těm nejznámějším zábavním parkům v Evropě. Tento zábavní park s přibližně 250 nejrůznějšími atrakcemi je určen jak dětem, tak dospělým, takže výlet s Twin city liner do rakouské metropole a Prátru si užijí nejen vaše děti, ale bude příjemnou zábavou a zároveň takovým malým návratem do časů bezstarostného dětství i pro vás, dospělých. Vždyť kolotoče jsme milovali všichni bez rozdílu…

Twin city liner – úžasná plavba na krásná místa…

Twin city liner je příjemnou vyhlídkovou plavbou z Bratislavy až do Vídně, která vám nabídne opravdu kouzelné a krásná místa, např. historické památky, ZOO a také zmíněný Prater, který kromě obrovského ruského kola, 550 m dlouhé horské dráhy či nejvyššího řetězového kolotoče na světě, nabízí i příjemný relax ve své klidové zóně – zelené aleji či tzv. Zeleném Prátru. První plavby Twin city liner by měly probíhat již od 25. března 2016.

Letenky do Toronta pro odvážlivce

Toronto

Toronto je hlavním městem kanadského státu Ontario. Kromě toho je to i nejlidnatější město v Kanadě a jedno z největších měst v severní Americe. Toronto je kulturně rozmanité místo, což se projevuje například tím, že zde můžete najít velké množství etnických čtvrtí, jako například Chinatown, Little India nebo Little Italy. Letenky do Toronta si můžete jednoduše rezervovat prostřednictvím online bookingu.

Atrakce jako magnet

letenky do toronta

Letenky do Toronta se vám postarají o zábavu (CN Tower)

Hlavními turistickými zajímavostmi jsou působivé památky, jako například CN Tower. Jedná se o věž, která byla postavena v roce 1976, a od tohoto roku po dobu 34 let byla se svými 553,33 m nejvyšší budovou na světě. Až v roce 2010 ji překonala jiná výšková budova – konkrétně Burj Khalifa v Dubaji a Canto Tower v Číně. V roce 2011 byla věž zpřístupněna jako atrakce pro odvážlivce, kteří si ji chtějí obejít kolem dokola ve výšce 356 m. Nabízí se jim tak ptačí pohled na celé Toronto. Celá atrakce působí ještě více adrenalinově díky tomu, že se na věži nenachází zábradlí. V případě jasného počasí však bude stát odměna za to. Nejenom že uvidíte celé Toronto a jezero Ontario, ale můžete vidět i na Buffalo, které se nachází ve státu New York v USA.

Dalšími působivými památkami jsou například pohádkový hrad Casa Loma, zábavní rodinný park Canadas Wonderland a největší Zoo na světě. Navíc k Torontu patří i menší ostrůvky právě v jezeře Ontario. Nejznámější z nich (Toronto Islands) jsou oblíbenou destinací díky svým plážím s vnějšími aktivitami. Letenky do Toronta nabízejí pro každého něco – atrakce a aktivity pro všechny věkové skupiny.

Letenky do Toronta si rezervujte online

letenky do toronta

Yonge street – jedna z nejdelších ulic na světě

Toronto je jedno z popředních národních a kulturních světových center. Stejně tak, jako ve všech velkých městech, i zde můžete navštívit muzea, galerie, divadla, balet, symfonie a velké množství koncertů hudebních interpretů z celého světa. Pokud nepreferujete kulturní vyžití, můžete se zabavit i jinak. V Torontu naleznete velké množství hospod, pubů s přímými sportovními přenosy, nočních klubů a podobně. Pokud preferujete nakupování, určitě vás potěšíme. Toronto se může pyšnit největším podzemním nákupním komplexem na světě, největším asijským nákupním centrem nebo největším farmářským trhem na světě.

Pokud jste sportovní fanda, určitě vám doporučujeme navštívit hokejový zápas místního klubu Toronto Maple Leafs, který hraje v hokejové NHL. Hokej je v Kanadě sport číslo jedna. Rozhodně vám doporučujeme navštívit i Niagarské vodopády, které patří mezi sedm divů světa.

Pořiďte si letenky do Toronta a zažijte skvělou dovolenou.