Rekonstrukce bytu – splněny představy o moderním bydlení

Vlastní bydlení je snem asi každého z nás a aby byl tento sen opravdu dokonalý v každém ohledu, většinou hned po koupi vlastního bytu (zejména staršího) následuje rekonstrukce bytu, kdy původní stav měníme na náš byt šitý přesně na míru. Rekonstrukce bytu by měla splnit všechny naše touhy a představy o pěkném, praktickém, moderním a dokonalém bydlení, přesně podle našich představ a možností. Rekonstrukce bytu (podle jejího menšího či většího rozsahu) však na několik týdnů, ba až měsíců výrazně zasáhne do vašeho života i života vaší rodiny. Je proto dobré předem se seznámit s tím, co všechno nás během rekonstrukce čeká, na co se připravit a jak správně postupovat.

rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu – domov vašich snů

Nastavte si rozpočet a najděte správného dodavatele

Na začátku je nejdůležitější celou rekonstrukci důkladně naplánovat krok za krokem a stanovit si rozpočet, do kterého nezapomeňte zahrnout i určitou rezervu (přibližně ve výši 20% z celkové částky) na nečekané výdaje mimo plánovaného rozpočtu. Pokud jste (co se týče rekonstrukce) jen začátečník a nemáte žádné zkušenosti, může to být pro vás ještě o něco náročnější. Zkuste oslovit někoho zkušenějšího z rodiny či přátel, kdo vám ochotně pomůže, případně se poraďte s odborníky a porovnejte vícero cenových nabídek. Velmi důležitý je i správný výběr dodavatele, realizátora rekonstrukce nebo seriózních, zručných mistrů, pokud se chystáte byt rekonstruovat svépomocí vaše nové bydlení.

rekonstrukce bytu

Hezčí bydlení díky rekonstrukci bytu

Rekonstruujte opravdu důkladně a precizně

Rekonstrukce bytu je záležitost, na níž kvalitě se rozhodně nevyplatí šetřit. Pokud se už do ní pustíte, třeba ji dělat důkladně a velmi precizně, aby vás později nezaskočili nemilá překvapení.Dříve, než se rozhodnete pro nové stěrky, obklad, dlažbu, vanu či kuchyňskou linku, nezapomeňte zkontrolovat i všechny rozvody (např. elektrické či vodovodní), zvažte i případnou výměnu radiátorů.Zaměřte se opravdu na všechny detaily – nezapomeňte ani na potřebná povolení či ohlášení stavby, které si rekonstrukce bytu vyžaduje tak, aby bylo vše v souladu se zákonem, i s dobrými sousedskými vztahy. Více info o rekonstrukci najdete i ZDE.

 

Napsat komentář