Vzduchovka CZ 200 S

U slova vzduchovka si velká část lidí vzpomene na, velmi často, první zbraň, kterou drželi v ruce. Právě vzduchovka byla a stále i je nejrozšířenější zbraní amatérských střelců. I když si díky tomuto statusu mnoho lidí myslí, že vzduchovka není doopravdovou zbraní, opak je pravdou. Vždyť i olympijská disciplína je střelba ze vzduchové zbraně. Jasným důkazem tohoto statusu je například i vzduchovka CZ 200 S, kterou vyrábí Česká zbrojovka Uherský Brod. Tato vysoce kvalitní vzduchovka určitě nepatří do kategorie amatérských zbraní.

vzduchovka

Různé druhy vzduchovek pro začátečníky

Vzduchovka CZ 200 S – plnohodnotná sportovní zbraň

Samotný model CZ 200 S není pouze počinem moravského výrobce. Tato zbraň vznikla na základě spolupráce s anglickou firmou Air Arms. Výsledkem je, jak už bylo řečeno výše, kvalitní vzduchová puška splňující všechny požadavky přesnosti a komfortní střelby. Díky tomu, že tato zbraň splňuje mezinárodní požadavky ISSF, může se pochlubit tím, že je certifikovanou sportovní zbraní. Jak tedy vyplývá, je zbraň hojně využívána při sportovních podujetích, ale své uplatnění najde například i v oblasti hubení škůdců či hlodavců. Toto umožňuje dostatečná úsťová rychlost, která může být nastavená až na 16J. Stále máte dojem, že se nejedná o doopravdovou zbraň?

Vzduchovka je složena z kvalitně zpracované pažby, která je vyrobena z jediného kusu bukového dřeva. Stlačený vzduch, který způsobuje vystřelení projektilu, se nachází v odnímatelném kontejneru, který je propojen s kompaktním a velmi přesným závěrovým systémem. Díky dosažené kvalitě zpracování se tato vzduchovka při střelbě vyznačuje výbornou přesností, stálou rychlostí střelby a minimální zpětným rázem. Tyto vlastnosti z ní dělají skvělou zbraň pro začínající střelce, kteří většinou u tohoto typu zbraně zůstávají i dlouhá léta.

vzduchovky

Důležité je dokonale znát vzduchovky, které vlastníte a používáte

Vzduchovky od České zbrojovky

Jak již bylo zmíněno, vzduchovky typu CZ 200 S se vyrábějí v Uherském Hradišti. Podnik, ve kterém se vyrábí, na českém, respektive československém, trhu působí už dlouhá léta. I když se ve vedení tohoto podniku vystřídalo už mnoho ředitelů a podnik už několikrát změnil majitele, stále si udržuje své dobré jméno a vyrábí vzduchovky té nejvyšší kvality. Konkrétně i model CZ 200 S je už dlouholetým produktem tohoto podniku a jak je vidět, stále si rovněž drží své dobré jméno a vyrábět se ho vyplatí. Pokud tedy toužíte po kvalitní a univerzální vzduchovce, která splní požadavky začínajícího střelce nebo i zkušeného harcovníka, určitě sáhněte po tomto modelu. Má rozhodně všechny předpoklady pro splnění vašich požadavků. Více o vzduchovkách najdete i ZDE.

Napsat komentář