Vybíráme jídelní stůl

jídelní stůl

Větší jídelní stůl využijete zejména při rodinných formálních obědech.

Vybírání a nakupování z velkého množství různých typů jídelních stolů může být zábavný a vzrušující zážitek. Perfektní jídelní stůl najdete podle určitých charakteristik, které budete muset mít na paměti po celou dobu nakupování stolu. Pokud jste si už všechno dopředu rozmysleli, můžete si jít vybrat svůj jídelní stůl. S trochou štěstí se vám to může povézt i na první pokus.

Popřemýšlejte o použití

Co se použití týče, zde je důležité rozmyslet si, jaké primární určení a využití bude váš jídelní stůl mít. Jiné je pokud si představujete, že se u denních jídel budete scházet vy a vaše rodina a jiné je, pokud chcete, aby stůl sloužil pro velké večírky a formální obědy. Budete stůl využívat každý den nebo se bude jednat o využití pouze jednou za čas? Tyto a mnoho dalších otázek si budete muset ujasnit z hlediska používání stolu.

…velikosti

Na velikost stolu musíte pohlížet ze dvou hledisek. Jaký velký musí být stůl pro počet požadovaných lidí, které chcete hostit a velikost kuchyně nebo jídelny. Pokud disponujete menší kuchyní a vyberete si velký jídelní stůl, nemusí se každý cítit pohodlně. Opticky bude totiž stůl ještě větší a leckdo si může připadat stísněně a nepříjemně. Naopak velmi maličký stůl se zase může ve velké kuchyni ztratit. Je tedy potřeba vybrat stůl přiměřený velikosti místnosti, kde se nachází.

...stylu

jídelní stůl

Vyberte si jídelní stůl, který stylově zapadne do vaší kuchyně

V jakém stylu je váš domov? Je důležité, aby váš jídelní stůl z estetického hlediska doplňoval zbytek domova. Pokud máte například dům ve stylu retro nebo vintage, určitě byste neměli zvolit jídelní stůl v moderním stylu. Bude to totiž do očí bijící kontrast, který nebude vypadat dobře. Určitě si najděte čas a pečlivě popřemýšlejte o materiálech ale i barevných kombinacích.

…rozpočtu

Už jste zvážili všechna předchozí kritéria a zbývá už vám pouze rozhodnout se o množství financí, které jste ochotni za dům utratit? Zde vám můžeme poradit. Kvalitní stoly, které vydrží hodně, obyčejně stojí více než formálně využívané stoly, ale pokud stůl budete využívat každodenně, určitě se vám tato investice vyplatí. Nesmíte však zapomínat ani na to, že ke stolu jsou potřeba židle. Pokud se nejedná o židle ze setu, měly by určitě ladit ke stolu. Počet koupených židlí závisí zcela na vás.

Napsat komentář