Válendy – nestárnoucí postele

Pečlivě vybraná postel je předpokladem zdravého a kvalitního spánku, díky kterému se budete probouzet odpočatí s dostatkem energie a optimismu do každého nového dne. Právě proto je třeba přistupovat k výběru postele uváženě a zodpovědně. Když si uvědomíme, že v posteli trávíme téměř třetinu svého života a závisí na ní celková regenerace našeho organismu, měl by být pro nás výběr postele víc než jen koupí dalšího kousku nábytku do naší domácnosti. Jakou postel si tedy zvolit? Rozhodnout se můžete pro dřevěné postele z laminované dřevotřísky, masivu nebo čalouněné postele, válendy či kovové postele.

válendy

Existuje mnoho druhů válend – kterou byste zvolili vy?

Klasické válendy – postele pro děti i dospělé

Klasické válendy, jak je mnozí známe z dětství, jsou oblíbeným typem nábytku již celá desetiletí. V současnosti si můžete vybrat opravdu velmi kvalitní a moderní válendy od slovenských i českých výrobců – např. válendy výklopné s úložným prostorem, molitanové i pružinové, polohovatelné, s čelem či dlouhou nebo krátkou zástěnou, na nožičkách i bez nich, v různých barvách a vzorech. Válendy si můžete zvolit celočalouněné nebo v kombinaci čalouněného lůžka a dřevěného soklu. Právě široké možnosti výběru designu, různých typů látek, barev i rozměrů (např. 90×180 až 200 cm nebo 110×200 cm či 120×200 cm) dělají čalouněné postele a válendy stále velmi vyhledávaným, elegantním a cenově dostupným řešením jak spát kvalitně a pohodlně.

válendy

Různé válendy pro vaše pohodlí přes den i v noci

Správné umístění postele je důležité!

Pro spánek je důležitá nejen kvalita postele, ale i její správné umístění. Umístění postele či válendy je do jisté míry ovlivněny rozměry a dispozičním řešením místnosti, je však důležité vyhnout se umístění lůžka přímo mezi okno a dveře, kde by váš odpočinek mohl rušit a znepříjemňovat nezdravý průvan. Také nezapomínejte na dostatečný volný prostor vedle posteli potřebný na pohodlné otevírání úložného prostoru pod postelí i na procházení i v menších prostorech a také nezapomínejte ani na dostatečný odstup mezi postelí a ostatním nábytkem, aby bylo umožněno pohodlné otevírání dvířek či zásuvek.

Napsat komentář