Tvorba web stránek – nové trendy

Novinky pro dizajn webu

Tvorba web stránokMůžeme mluvit o mnoho novinkách, které tvorba web stránek přináší. Abychom byli přesní, tyto novinky už známe z loňského roku, ale tento rok se budou ještě víc rozšiřovat, možná i měnit.

Trendy se při tvorbě web stránek dynamicky mění, proto nikdy nevíme, co nás překvapí a co se na určitý čas stane ve virtuálním světě dominantou. Pohodlně se usaďte a pojďme tedy pokračovat.
Flash

Hoci Flash je dnes ještě stále poměrně rozšířený, pomalu ale jistě ho však vytlačuje nová technologie – HTML5, CSS3, JavaScript. Je jen otázkou času, kdy ho vytlačí úplně. Flash s sebou totiž nepřináší jen rizika s ohledem na bezpečnost, ale i různé uživatelské problémy.

Vizualizace

Jak už jsme psali v předcházejícím článku, webová stránka má zaujmout nejen po obsahové stránce, ale i po vizuální. I proto se čím dál častěji používají videa, která zákazníka seznámí s nabízeným produktem nebo službou mnohem efektivněji.

Jako pozadí se čím dál častěji objevují velké fotografie. Ty bývají doplněny o „ghost buttons“ – tlačítka, která neruší a zároveň nabádají zákazníka ke kliknutí. Pokud stránka zákazníka zaujme po vizuální stránce, pobídne ho to k jejímu hlubšímu prozkoumání.

Dobrým způsobem, jak zaujmout, může být i využívání zábavných, pohyblivých obrázků nebo postaviček se skrytou funkčností. Říkáme jim Micro UX a jejich cílem je návštěvníka zaujmout natolik, aby stránku navštívil znovu.

Tvorba web stránek a komunikace

Sociální média vládnou světu. Tvorba web stránek by měl proto zahrnovat „share buttons“, které umožňují sdílení obsahu na sociálních sítích – Facebook, Twitter, Google+,… Díky nim se o stránce dozví více lidí a stránka tak získá víc návštěvníků. Sociální média také o návštěvnících prozrazují různé informace, které je potom možné využít na strategické cílení reklamy.

Jedním z trendů, který tvorba web stránek přináší, a který už máme možnost na více stránkách pozorovat, je komunikace přes konverzační bublinku. Je to velmi užitečná funkce, která zákazníkovi e-shopu umožňuje komunikaci s pracovníkem. Ten by pak měl umět rychle a pohotově odpovědět na jakoukoliv otázku, což v konečném důsledku vede ke zvýšení prodeje. Jen málokdo si totiž koupí produkt, o kterém je na stránkách málo informací.

Tvorba web stránek vždy přichází s něčím novým, nechme se tedy překvapit, s jakými novinkami přijde příště. Více informací naleznete i zde.

Napsat komentář