Svítidla – není dobré šetřit na nesprávném místě

Svítidla jsou to, co přináší světlo do interiéru nebo i exteriéru, když je nedostatek přirozeného světla. Právě proto by se jejich výběru měl věnovat dostatečný čas, a vzhledem na využívání, i náležité množství finančních prostředků.

svítidla

Vhodně vybrané svítidla dokáží zázraky


Nemluvím však o tom, že svítidla by měly pokrýt značnou část rozpočtu. Důležité je najít ten správný kompromis mezi cenou, kvalitou a funkčností. Proto je potřeba se při výběru toho správného svítidla co nejlépe zorientovat v nabídce.

Svítidla v interiéru a exteriéru jsou rozdílná

I když je tato informace na první pohled samozřejmá, ne vždy tomu tak je. Častou snahou je využívat interiérová svítidla v exteriéru. Tento postup je však určitě nevhodný. Hlavně se jedná o svítidla umísťovaná ve vlhčím prostředí. Kde vlhkost, může způsobit vážné problémy. Svítidla nejen, že budou mít kratší životnost, ale můžou způsobit i případný požár nebo zranění.

Naproti tomu svítidla do exteriérů jsou navrhovaná do daného prostředí a proto mu i výrazně déle odolávají bez poškození. Proto, když jste se rozhodli zakoupit si nové svítidlo do zahradního domku (pergoly) nebo altánku, dbejte na správný výběr.

Moderní technologie je třeba využívat

Vývojové trendy jsou prakticky nezastavitelné a stejně to platí i u svítidel. Ještě před několika lety byly v nabídce v zásadě jen dva druhy. Jednalo se o svítidla na klasické žárovky nebo svítidla využívající neonové trubice. Dnes je však nabídka výrazně rozsáhlejší a  člověk se v ní jednodušeji ztratí.

svítidla

LED pásy v koupelně

Základná nabídka se postupně rozšířila o takzvané úsporné žárovky, které v dnešní době doplňují i ledková svítidla. A právě svítidla na bázi LED jsou ta, která dokáží i s malou spotřebou energie dodat velký světelný výkon. Jejich nevýhodou je však dražší vstup. Teda jejich zakoupení je dražší, než koupě svítidel s klasickými žárovkami.

Avšak úspora na energii se dokáže velmi rychle vrátit. Důležité však je, jak často je dané svítidlo využívané. Pokud svítidlo využíváte jen občas, tak stačí využít i klasickou žárovku. Pokud však svítidlo svítí dlouhou dobu, je lepší, když využijete právě LED technologii. Tato investice se vám v blízké době vrátí.

Pokud však máte na svítidla jiný názor, tak budu rád, když se s ním podělíte v komentářích pod článkem. Tak neváhejte.

Napsat komentář