Sektorové kuchyně jsou vhodné i do menšího prostoru

Sektorové kuchyně

Sektorové kuchyně – jaké jsou jejich (ne) výhody?

Při zařizování domácnosti, např. pokud jde o novostavbu nebo rekonstrukci bytu nebo rodinného domku, je důležitý i správný výběr kuchyně. Každá moderní kuchyň by měla být nejen praktická a funkční, ale zároveň i atraktivní. Co si budeme povídat, kuchyň je společně s obývacím pokojem srdcem každé domácnosti, místem, kde se nejčastěji potkává celá rodina. No a právě proto by měla být příjemným prostředím pro všechny její členy.

Sektorové kuchyně a jejich výhody

Velmi žádané jsou v dnešní době zejména sektorové kuchyně. Jsou moderní a zároveň i cenově dostupné. Jsou vhodným řešením do menších bytů, ale hodí se samozřejmě i do větších bytů nebo prostorných kuchyní v rodinných domech. Sektorové kuchyně mají variabilní skříňky, které si můžete libovolně sestavit a vzájemně zkombinovat do tvarů, které budou přesně podle vašich představ.

Inspirace a rady

Při plánování vaší kuchyně je potřeba brát v úvahu rozměry a celkovou dispozici budoucí kuchyně. Musíte se snažit maximálně účelně využít celý prostor. Užitečné pro vás mohou být různé nápady, rady a konkrétně realizace kuchyní, které najdete na internetu. Ale i když už budete mít jakous takous představu o tom, jak by měla vaše nová kuchyň vypadat, přesto vám doporučujeme návštěvu prodejny nebo přímo kuchyňského studia, kde vám odborníci rádi poradí a pomohou vybrat a sestavit sektorovou kuchyň přesně na míru.

sektorové kuchyně

Inspirace pro sektorové (i jiné) kuchyně můžete načerpat na www.homebydleni.cz!

Ideální materiál pro kvalitní kuchyně

Při výběru nábytku do kuchyně také dbejte na kvalitu materiálu a provedení. Povrch dvířek kuchyňských skříněk bývá potáhnutý speciální folií, která je odolná vůči vodě a vlhkosti, ale přesto se raději zeptejte, z jakého materiálu je vaše vybraná kuchyň zhotovená, jaká je její životnost a hlavně, jak ji správně čistit a udržovat (např. jaké čistící prostředky jsou vhodné na čištění bez rizika poškození povrchu kuchyňských skříněk).

Sektorové kuchyně se vyrábějí v různých provedeních a barevných odstínech (např. v dřevo dekorech dub, buk, jasan, olše, ořech nebo v různých barvách – červená, fialová, vanilka).

Ať už bude vaše volba jakákoliv, ať už se rozhodnete pro sektorovou kuchyň nebo kuchyň na míru, nezapomeňte, že vybíráte na několik roků, proto by vaše kuchyň neměla být jen módním výstřelkem, ale raději klasikou, která se vám bude líbit i za několik let.

 

Napsat komentář