Najděte si perfektní koupelnový nábytek

koupelnový nábytek

Závěsné skříňky v koupelně vytvářejí více místa

Při zařizování bytů a domů nebo rekonstrukce se největší důraz klade na kuchyně. Ale neméně důležité jsou i koupelny. Koupelny mohou vypadat luxusně a nemusíte za ně utrácet veliké množství peněz. Stačí, když si vyberete vkusný koupelnový nábytek.

Nejnovějším trendem, který poskytuje obrovský úložný prostor, systematický vzhled a moderní design, jsou vestavěné skříňky. Pokud však „trpíte“ tím, že nemáte až tak velikou koupelnu, takové řešení není příliš ideální a doporučujeme držet se klasických trendů, jakými jsou skříňky pod umyvadlem a rohové police. Když se k tomu přidají zajímavé doplňky (úchytky se zajímavým detailem) nebo správné barevné kombinace, koupelnový nábytek může vypadat jako designový.

Rozložení koupelnového nábytku

Rozložení koupelnového nábytku je velmi důležité. Kromě pěkného vzhledu, by správná koupelna měla být i funkční a praktická. Oproti dobám minulým je dnes pro vybavení koupelen daleko více možností. V dnešní době je k dispozici tolik různých kombinací a variací, že se s tím dá vybavit každá koupelna. A pokud by se přece jenom našla taková, která by nemohla být, máte pořád možnost si nábytek objednat na míru. Než se dáte do samotného vybavování koupelny, je potřebné zvážit i to, komu bude koupelna určena – zda se bude jednat o koupelnu pro jednu osobu, pro pár, rodinu s dětmi, důchodce a podobně.

Skříňky postavené na podlaze jsou sice praktické, ale zabírají příliš mnoho místa a zůstává tak málo prostoru na pohyb v koupelně. Pokud byste se rozhodli pro skříňky, které jsou zavěšeny na stěnách, dokážete sice lépe udržovat čistou podlahu, ale pokud je koupelna příliš úzká, budou vám rovněž bránit a omezovat vás v pohybu. Navíc může dojít k nějakému nepříjemného zranění. Proto je velmi důležité, abyste se řídili tvarem vaší koupelny.

Dobře využitelným prostorem jsou dveře, na které si můžete pověsit nejrůznější háčky na oblečení nebo závěsné police.

Design

koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek by měl ladit s barvami stěn i doplňky

Koupelnový nábytek můžete vymalovat jednobarevně s nejrůznějšími vzory nebo ho rovněž můžete oblepit koupelnovým tapetovým papírem. Rovněž i na skříňky můžete pořídit nejrůznější úchytky nebo věšáčky. Prostředí koupelny můžete také zpříjemnit a zjemnit nějakou květinou, které nebude vadit větší vlhkost, která se zde zdržuje. Také velké zrcadlo dopomůže pro optické zvětšení koupelny a to hlavně v případě, že se jedná o koupelnu maličkou.

Barva stěn závisí zcela na vás. Měli byste se řídit podle vaší fantazie a vašeho vkusu. Nesmíte ale opět zapomínat na velikost a tvar koupelny. Barvy rovněž můžete přizpůsobit nebo sladit s barvami nábytku nebo obráceně. Doporučujeme však ladit barvu zdí s koupelnovým nábytkem, protože je pravděpodobnější a levnější, když znovu vymalujete koupelnu, než kdybyste měli znovu kupovat veškerý nábytek. I v takovém případě je potřeba myslet ekonomicky.

Pokud vám však vaše fantazie nestačí nebo se nedokážete shodnout na tom, jak by měla vaše koupelna vypadat, můžete se inspirovat v různých časopisech, na nejrůznějších internetových stránkách nebo můžete zavítat do obchodních center či obchodů, specializovaných na koupelny, a zde si můžete prohlédnout některé vystavené modely tzv. show rooms.

Napsat komentář