Kožené sedací soupravy – správná péče a údržba je důležitá

kožené sedací soupravy

Kožené sedací soupravy nejsou levnou záležitostí…

Sedací souprava je součástí téměř každé domácnosti a bývá nejfrekventovanějším místem ve vaší domácnosti, protože právě zde tráví rodina většinou svůj volný čas a chvíle oddechu. Rovněž sem usazujeme návštěvy, když k nám zavítají. Pokud chceme, aby nám sedací souprava co nejdéle vydržela, je úplnou samozřejmostí její pravidelná údržba a dobrá péče o ni.

Kožené sedací soupravy a péče o ně

Obzvlášť to platí, pokud jsou dominantou našich obýváku luxusní kožené sedací soupravy, které byly značnou finanční investicí z našeho rodinného rozpočtu. Je tedy důležité věnovat jim náležitou péči a pozornost, aby se jejich krása a přirozený vzhled uchovaly co nejdéle. Kožená sedací souprava dodá každé obývací místnosti ten správný šmrnc s nádechem exkluzivity a luxusu.

Pozor na čištění a umístění!

Kůže je přírodní materiál a nikdy na její čištění a ošetření nepoužívejte běžné čisticí nebo chemické prostředky. Rovněž je potřeba důkladně zvážit místo umístění sedačky v místnosti. Kožené sedací soupravy si příliš nerozumějí s přímým slunečním světlem ani s teplem, proto jejich umístění zvolte co nejdále od zdroje tepla (např. radiátoru nebo krbu) a snažte se je nevystavovat přímým slunečním paprskům. Teplo i přímé sluneční světlo mohou kůži vysušovat, důsledkem čehož ztrácí svou původní barvu, bledne a může začít praskat. V rámci běžného úklidu je potřeba sedací soupravu zbavit prachu a nečistot prachovkou (např. bavlněným hadříkem) a na její čistění používat jen speciální prostředky na to určené.

kožené sedací soupravy

… Proto je třeba vědět jak se o ně starat

Nezapomeňte ani na impregnaci kůže

Pokyny, jak správně ošetřovat a udržovat kožené sedací soupravy, byste měli dostat přímo u prodejce při nákupu. Každý výrobce kožených sedacích souprav by vám pak měl poskytnout i správné prostředky na impregnaci kůže, díky kterým kůže získá krásný lesk a lepší odolnost.

A ještě dobrá rada na závěr: Na kožené sedací soupravy nikdy neukládejte noviny a časopisy. Novinová barva může proniknout na kožený povrch a zabarvit ho.

Napsat komentář