Kancelářský nábytek je potřeba přizpůsobit mnoha faktorům

Pět základních faktorů, na které je potřeba myslet

  1. Kancelársky nábytok

    Komfortní zařízení kanceláře příjemné ovlivňuje vaši práci

    Zařizování kanceláře je potřeba přizpůsobit hlavně prostoru, který zařizujeme. Do úvahy musíte brát především velikost prostoru. Je rozdíl mezi tím, pokud zařizujete menší domácí kancelář nebo pracovnu nebo kancelář ve velké firmě.

  2. V případě zařizování kanceláře ve firmě je důležité uvědomit si, o jakou společnost se jedná. Jiné je zařizovat kancelář v právnické firmě nebo v softwarové či reklamní agentuře.
  3. Dalším důležitým aspektem je vzít do úvahy, pro koho kancelář bude (například generální ředitel nebo mzdové či personální oddělení). Všechny předchozí aspekty je důležité brát do úvahy při výběru kancelářského nábytku a všeobecně při celkovém zařizování kanceláře. Každá funkce má jiné požadavky a pro každého musí kancelář vypadat jinak.
  4. Dále je důležité popřemýšlet nad dispozicí kancelářského prostoru. Na jedné straně je důležité vybrat vhodný nábytek a vybavení a na straně druhé je potřebné správně všechny tyto doplňky do kanceláře umístit. Je důležité brát ohledy na velikost a tvar kanceláře a dále i na počet lidí, kteří budou v kanceláři pracovat. Kancelář celkově musí být praktická, plně funkční a z hlediska kvalitativního musí být na co nejvyšší úrovni.
  5. Další důležitou otázkou je osvětlení. Při rozmisťování nábytku je potřeba dbát na to, aby měli všichni pracující dostatek denního světla na svou práci a aby se tak nemuselo zbytečně svítit a podobně. Kancelářský nábytek vždy rozmisťujeme uváženě tak, aby zůstali zachované přirozené pracovní i komunikační zóny.

Kancelářský nábytek – na prvním místě je kvalita

Kancelársky nábytok

Kancelářský nábytek – stůl a kancelářská židle

Základem kancelářského nábytku pro domácí, ale i firemní kancelář, je vždy pracovní stůl a židle. Jedná se o dva kusy nábytku, které jsou během dne stráveného v kanceláři využívány nejvíce. Právě proto byste se na tyto dva kusy měli zaměřit co nejvíce.

Jak již bylo zmíněno výše, na židli strávíte během dne v kanceláři nejvíce času, a proto byste si měli vybrat židli nebo kancelářské křeslo takové, aby vás z něj například nebolely záda nebo abyste neměli jiné zdravotní problémy. Vhodné je proto vybrat si židli s nastavitelnou výškou sezení, opěradly a s opěrkami zad či hlavy. Dále by měly židle nebo křeslo určitě být na kolečkách. Ušetří vám to mnoho námahy při přesouvání se po kanceláři.

Při výběru a zařizování kanceláře tedy myslete na to, že zde budete trávit podstatnou část dne a proto byste se zde měli cítit pohodlně a příjemně. Nezapomínejte na to, že pracovní prostředí ovlivňuje i pracovní výkon.

Napsat komentář