Jídelní stůl přizpůsobte svým možnostem

Jídelní stůl

Jídelní stůl ve venkovském stylu do prostorné kuchyně

Prostor na stolování je důležitou součástí každé domácnosti. Ideální je, pokud si ve vašem příbytku můžete dovolit zřídit samostatnou jídelnu, jako je to například v rodinných domech. Rovněž se dá zřídit jídelní kout v rámci prostornější kuchyně anebo umístit jídelní stůl se židlemi jakou součást propojené kuchyně s obývací místností. Jak si však poradit s umístěním jídelního stolu v menších bytech, kde si nemůžeme dovolit samostatnou jídelnu a i v kuchyni jsou naše možnosti omezené?

Důležitý je hlavně tvar stolu

Jídelní stůl

Kvalitní jídelní stůl z masivu

Pokud máte v kuchyni nebo obývacím pokoji omezený prostor, nezůstává vám nic jiného, než přizpůsobit jídelní stůl danému prostoru a možnostem, které máte. Řešením je v tomto případě správné uspořádání vybavení kuchyně a správný tvar stolu. Jídelní stůl ve tvaru obdélníku nebo čtverce je méně náročný na prostor než kulatý nebo oválný tvar stolu.

Jaké jídelní stoly jsou momentálně „IN“?

Na současném trhu je velký výběr prostorově úsporných jídelních stolů vyrobených z různých materiálů a v různých barevných provedeních. Velmi moderní jsou jednoduché, čisté linie, kombinace světlé barvy a tmavého ořechu, propojení dřeva se sklem nebo kovem. Zajímavě působí i jídelní stůl na jedné noze.

Řešení do malých bytů

Stůl do jídelny

Stůl do menších prostor

Pokud nemáte možnost umístit do kuchyně či obývacího pokoje samostatně stojící jídelní stůl, můžete využít sklápěcí stůl, který jednou stranou upevníte na stěnu. Další možností je širší stolní deska nainstalovaná podél jedné volné kuchyňské stěny (např. pod oknem) nebo vysouvací deska, kterou jednoduše v případě potřeby vysunete zpod pracovní desky kuchyňské linky. Nedostatek místa můžete také vyřešit efektivním barovým pultem, kdy jednak získáte prostor na stolování a ve spodní části barového pultu pak i praktický úložný prostor.

Kvalita na prvním místě

Jídelní stůl je velmi důležitým kusem nábytku ve vaší domácnosti. Není jen moderním a stylovým prvkem v interiéru vaší kuchyně či obývacího pokoje, je to hlavně místo, kde se spolu rodina setkává, komunikuje a vychutnává se společnou snídaní, oběd nebo večeři. Jídelní stůl také nekupujeme jen „na chvíli“, určitě by nám měl vydržet pěkných pár let, proto je důležité, aby byl opravdu kvalitní.

Napsat komentář