Jak vyměnit vypínače na světlo

vypínače

Vypínače seženete už i v moderním a stylovém designu!

Pokud chceme, aby interiér, ve kterém bydlíme, vypadal co nejlépe, musíme myslet na každý detail. Nestačí pouze dobře zkombinovat nábytek a vybrat perfektní barvu na stěny. Je potřebné, abyste sladili i všechny doplňky a prvky interiéru. Mezi ně určitě patří i vypínače na světlo.

Vypínače je nejdříve potřebné koupit

Vypínače na světlo prioritně vybíráme podle jejich účelu. Dalším aspektem je barva. Asi není potřeba zdůrazňovat, že existuje velké množství druhů a barev vypínačů, takže vybrat ten správný a vhodný je mnohdy opravdový oříšek. Při jejich výběru byste se měli řídit jednoduchými pravidly. Vypínače by měly buď splývat se stěnou, nebo naopak by měly být výrazné. V druhém případě však musíte dbát na to, abyste vypínače sladili s ostatními doplňky v místnosti. Náš dnešní článek však spočívá v objasnění problematiky výměny vypínačů. Takže si pojďme říct něco bližšího k tomuto tématu.

Postup při výměně vypínačů

Do výměny vypínačů se nehrne každý s velkým nadšením. A je to hlavně proto, že člověk má před elektrickým napětím respekt a bojí se zasažení proudem. Pokud si však osvojí základní vědomosti týkající se výměny vypínačů a pod dozorem někoho zkušeného si výměnu vyzkouší, zjistí, že to není nic složitého.

Vypnutí proudu

První věcí, kterou musíte udělat, pokud se chystáte vyměňovat vypínač, je vypnutí elektrického proudu. Předejdete tak možnosti nebezpečného zranění či smrti po zasažení proudem. Takže pokud je elektrický proud vypnutí, můžeme přistoupit k druhému kroku.

Odstranění starého vypínače

Abychom mohli namontovat nový vypínač, potřebujeme odstranit ten starý. Nejdříve z toho starého pomocí šroubováku nebo nějakého jiného vhodného předmětu odstraníme kryt. Poté pro jistotu, i když jsme proud vypínali, ověříme, zda je doopravdy vypnutý pomocí zkoušečky napětí. Následuje odstranění šroubků a kabelů, které byly připevněny ke starému vypínači. Předtím, než však všechny kabely odpojíte, dobře si zapamatujte, jak byly zapojeny. Budete to potřebovat při zapojování nového vypínače. V opačném případě vám bude vypínač fungovat špatně, případně vůbec.

vypínače

Viete ako rýchlo a jednoducho nainštalovať nové vypínače u vás doma?

Instalace nového vypínače

Stejně jako v případě odstraňování starého vypínače, i při instalaci nového nejdříve odstraníme kryt. Zbytek vypínače poté nasadíme na místo, kde byl vypínač původní. Poté dobře utáhneme šroubky, pod které ještě předtím umístíme kabely, které musí být opravdu správně zapojeny. V případě, že jste vše správně zapojili, můžete po nasazení krytu vypínače vyzkoušet, zda funguje. K tomu je však zapotřebí, abyste znovu zapnuli proud.

Jak vidíte, vyměnit vypínače na světlo není nic složitého, a s menší dávkou odvahy a sebevědomí by to měl zvládnout každý. Pokud si však na tento úkon netroufáte, není nic nezvyklého zavolat elektrikáře.

Napsat komentář