Design ve farmářském country stylu

Vesnický styl bydlení může mít množství podob a jednou z nich je i bydlení v tzv. americkém farmářském country stylu. Jak už je z názvu patrné, jde o styl bydlení, který je podobný obydlím typických amerických farmářů.

Používejte přírodní materiály!

design

Charakteristické je používání přírodních materiálů

Design farmářského country stylu odráží spojení tradice a přírody s využitím předmětů a doplňků, které by sami mohly psát historii. Nejvyužívanějším materiálem je v tomto stylu jednoznačně dřevo. Typické jsou dřevěné podlahy, dveře nebo masivní nábytek s jemnými stopami opotřebování. Kromě dřeva je rovněž dost používaným materiálem přírodní kámen. Ten společně se dřevem vypadá opravdu překrásně. Z přírodního kamene si do interiéru můžete nechat udělat například obložení stěn, pracovní kuchyňskou desku nebo krb).

Krb je poměrně dost důležitou součástí tohoto stylu. V obývacím pokoji by totiž rozhodně neměl chybět symbol ohně a jak jinak toho docílit než pravým krbem? Před takovým krbem nejvíce vynikne staré houpací křeslo, přesně tak jako je to ve filmech. V koupelně se nebojte použít přírodní materiály jako například dřevo a do středu koupelny můžete umístit klasickou starou vanu, která dodá i vaší koupelně nádech dávných časů.

Textilie, barva a dekorace typické pro country design

design

Pro country design jsou typické i různé textilie

Design bydlení v country stylu může mít nejrůznější podoby od jednoduchých, něžně romantických, elegantních až po drsnější. Právě tyto typy podob nejsnáze docílíte pomocí barev, doplňků a textilií.

Co se textilií týče, používají se hlavně ty z přírodních vláknin a materiálů, jakými jsou například vlna, len, kozí srst nebo jiné kožešiny. Pocit tepla v prostoru dodají koberce a běhouny. Co se barevných variací týče, ty by měly být spíše krémové, béžové, hnědé případné zelené barvy. Pro tento styl je rovněž typické velké množství nejrůznějších vzorů a symbolů jako například čtverečky a proužky nebo květinové vzory, pokud chcete dosáhnout jemnějšího a romanticky laděného prostoru.

Jako dekorace výborně poslouží ručně vyráběné doplňky, starožitné předměty, keramika a předměty s jistou hodnotou.

Tento design bydlení je typický tím, že nechává vyniknout věci a předměty, které už mají svou minulost a příběh. A právě těmito vlastnostmi vytvářejí teplo domova, domova kam se budete neustále rádi a s láskou vracet.

Napsat komentář