Dámské boty – vyhněte se nechtěným reklamacím

Je mnoho druhů dámských bot. Dámské boty rozdělujeme především podle typu – lodičky, polobotky, sandály, tenisky nebo jiné sportovní boty, holínky, mokasíny, balerínky, či pantofle. Dále je rozdělujeme podle střihu – boty s vysokým podpatkem, boty s nižším podpatkem, rovné, platformy, flatformy, šněrovací polobotky, nasouvací, boty s otevřenou patou, zda boty s otevřenou špičkou.

dámské boty

Dámské boty – při jejich koupi si všimněte jak jsou definovány

Dále se rozdělují z hlediska výrobních materiálů – nejčastěji jsou kožené dámské boty nebo syntetické, ale vyrábějí se i gumové boty i textilní nebo kombinované z těchto materiálů. Víme rozlišovat také dámské boty podle ročního období nebo jejich účelu využití. A právě účel jejich využití mnohé dámy často přehlížejí. Pokud se jim daná obuv líbí, jsou ochotny si ji koupit a nosit téměř všude. Je však nutné vědět dámské boty rozlišovat z tohoto hlediska, což vám v konečném důsledku může ušetřit mnoho nedorozumění a reklamací.

dámské boty

Pro běžné nošení volte vycházkovou obuv

Odbornější popis pro dámské boty podle účelu využití:

  • Vycházková obuv – je určena pro celodenní nošení venku ale i v interiéru. Je vhodná i pro lehčí sportovní aktivity. Jde především o pohodlné, stabilní a pevné boty. Je to nejběžnější používaná denní obuv.
  • Rekreační obuv – za rekreační dámské boty se označují ty, které mají pevnější podešev, jsou maximálně vhodné na dlouhou chůzi, jsou odolnější i na různých nerovných površích a téměř v každém počasí.
  • Domácí obuv – zde jde o nejpohodlnější dámské boty – bačkůrky, jde tedy o interiérovou obuv, lehkou, měkkou a většinou textilní.
  • Společenská obuv – společenské dámské boty jsou velmi elegantní až luxusní. Jsou více zdobené než běžná obuv nebo jsou lakované. Můžete se setkat i např. s lodičkami, které jsou na svršku potažené sametovou textilií nebo obšívané různými flitry. Společenské dámské boty nejsou určeny pro celodenní nošení (přesně jak to platí i při společenských šatech), ani na chůzi na nerovných površích. Jsou určeny pouze do interiérů (pokud v popisu pro konkrétní obuv není uvedeno jinak) a do nenáročných podmínek.
  • Sportovní obuv – tato obuv je určena, jak už z názvu vyplývá, na určitý druh sportu. Od druhu sportu, na který jsou boty určené, závisí jako jsou tvarované, kde je jejich těžiště a kde poskytují největší podporu nebo odpružení při dopadu chodidla na zem. Jsou šité tak, aby byly lehké, prodyšné, měkké a maximálně pohodlné.

Napsat komentář